Президент США Барак Обама бачить можливість вирішення кризової ситуації в Сирії тільки після відходу президента країни Башара Асада.
На думку глави Білого дому, відставка сирійського лідера може бути реалізована за тією ж схемою, що була застосована у випадку з єменським Президентом Алі Абдулою Салехом, передає Reuters.
Як вважає американська адміністрація, припинення вогню в арабській республіці не буде вирішенням проблеми, оскільки з чинним режимом пов'язані фундаментальні протиріччя сирійського суспільства.
Читайте: США вірять у план Аннана по Сирії, але готують власні санкції
"Згідно з нашою оцінкою, одними спостерігачами та зобов'язаннями щодо припинення вогню ми не вирішимо сирійську проблему. В цьому випадку необхідно чинити політичний тиск, який допоможе сирійському народові знайти мир, іншого способу розв'язання це завдання не має", - зазначив, заступник радника президента з національної безпеки Бен Родес.
Він зазначив, що лідери країн "великої вісімки" (G8) обговорювали це питання в ході зустрічі за закритими дверима. В ході цієї розмови Барак Обама підкреслив, що Йемен може бути прикладом для розв'язання конфліктів такого роду. "Наша точка зору зводиться до того, що необхідно запустити процес політичної трансформації, тільки це дозволить Сирії відчути зміни", - додав Родес, коментуючи ситуацію з протистоянням у Сирії, що триває вже більш ніж 14 місяців,
Нагадаємо, в Сирії триває протистояння влади і опозиції, яке загрожує перерости в повномасштабну громадянську війну. Сирійська опозиція вимагає відставки Президента країни Башара Асада, звинувачуючи урядові сили в масових звірства проти мирного населення. Офіційний Дамаск стверджує, що під прикриттям демократичних гасел у країні орудують "банди озброєних терористів". За останніми оцінками ООН, за час конфлікту в Сирії загинуло вже більше 9 тис. цивільних осіб. !zn
Читайте також:
США і три країни Європи закликали президента Сирії Асада піти у відставку
Угода про припинення вогню в Сирії не дотримується - спостерігачі ООН
Сирія оголосила про початок виведення військ з бунтівних провінцій. ЄС звинуватив Дамаск у «зухвалій брехні»
Радбез ООН прийняв резолюцію щодо Сирії. Опозиція вітає рішення направити в країну 300 спостерігачів
Євросоюз заборонив ввозити до Сирії предмети розкоші, аби досадити Асаду з дружиною