Військового втручання США в Україні не буде, а ситуацію все ще може бути вирішено дипломатичним шляхом. Про це заявив президент США 3.
"Ми чітко дали зрозуміти, що вирішення сформованої ситуації шляхом військового втручання бути не може, - підкреслив Обама. - Ми ввели ряд економічних санкцій проти Росії, проте все ще не виключаємо перспективи вирішення проблеми, що склалася, дипломатичним шляхом".
У той же час прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе підкреслив, що Японія і США "підтвердили неприпустимість застосування сили в Україні для зміни статусу-кво". Глава японського уряду також зазначив, що сторони підтвердили "важливість надання допомоги українській стороні".
Президент США, у свою чергу, підкреслив, що під час сьогоднішніх переговорів сторони провели дуже змістовний діалог щодо сформованої в Україні ситуації.
Нагадаємо, 16-го березня відбувся так званий референдум з питання про статус Криму. Голова комісії Верховної Ради з організації референдуму Михайло Малишев заявив, що за возз'єднання з РФ на референдумі у Криму проголосували 96,6% жителів.
18 березня Росія і Крим підписали договір про входження республіки, включаючи Севастополь, до складу РФ. 21-го березня президент Росії Володимир Путін підписав закон про приєднання Криму й Севастополя до Росії на правах суб'єктів федерації.
США і Євросоюз відмовилися визнавати результати кримського референдуму і ввели санкції щодо 33 російських бізнесменів і чиновників, заморозивши їхні активи за кордоном і наклавши візові обмеження. З юридичних осіб під санкції потрапив тільки банк "Росія". !zn
Читайте також:
Держдепартамент США назвав звинувачення Лаврова "сміхотворними"
США нададуть Україні "нелетальну" військову допомогу
США зроблять висновки щодо санкцій проти Росії після переговорів у Женеві