UA / RU
Підтримати ZN.ua

Обама у квітні пропонував Меркель розширення "нормандського формату" за рахунок Вашингтона - джерело

Пропозиція прозвучала під час промислової виставки у Ганновері, і президент США отримав ввічливу відмову, свідчать джерела.

Наприкінці квітня президент США Барак Обама, спілкуючись із канцлером ФРН Ангелою Меркель на міжнародній промисловій виставці в Ганновері, запропонував їй розширити "нормандський формат" за рахунок Вашингтона.

Про це пише у своїй статті перший заступник головного редактора DT.UA Сергій Рахманін з посиланням на джерела видання.

"За твердженнями наших джерел, наприкінці квітня Барак Обама, спілкуючись із Ангелою Меркель на міжнародній промисловій виставці в Ганновері, запропонував їй розширити "нормандський формат" за рахунок Вашингтона. І отримав ввічливу відмову", - йдеться у статті.

Читайте також: Штайнмайер очікує від зустрічі глав МЗС "нормандської четвірки" компромісу стосовно виборів у ОРДЛО

Як пише Рахманін, під час недавньої зустрічі глав МЗС "нормандської четвірки" і останнього раунду переговорів тристоронньої контактної групи в Мінську Кремль укотре спробував нав'язати свій план виборів у ОРДЛО.

"Наскільки відомо, там знову фігурували жорстка "мажоритарка", не менш жорсткий ценз осілості (до виборів не можуть бути допущені особи, котрі не проживали на цій території впродовж останнього року), обмежений допуск українських ЗМІ та політичних партій. Україна цей план відкинула і була підтримана західними союзниками. Крок Москви був, швидше, ритуальним, а реакція на нього - очікуваною. Такою ж невдалою (принаймні поки що) була спроба "розміняти" звільнення незаконно утримуваних у ОРДЛО українських громадян на набуття чинності законом про амністію", - йдеться у статті.

Нагадаємо, як раніше писав Рахманін у статті "Оборона Мінська", одразу кілька учасників Мінського процесу зізналися, що переговори в білоруській столиці, фактично, перетворилися на ширму, і усвідомлюють, що можливі прориви можуть забезпечити тільки перші особи держав.

Детальніше про процес виконання Мінських домовленностей читайте у статті Сергія Рахманіна "Війна і Мінськ" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".