UA / RU
Підтримати ZN.ua

Обама підписав закон про підтримку України

Закон дозволяє вводити нові санкції щодо російських держкорпорацій і поставляти озброєння в Україну

Президент США Барак Обама підписав закон "Підтримка свободи України", що дозволяє вводити нові санкції щодо російських держкорпорацій і поставляти озброєння в Україну. Про це повідомила глава прес-служби Держдепартаменту Джен Псакі.

Законом, зокрема, передбачається можливість надання Україні військової техніки та послуг, в т.ч. протитанкового озброєння, радарних систем для боротьби з артилерією, тактичних розвідувальних БПЛА, захищених засобів зв'язку, а також допомоги по навчанню українських військових.

Протягом 60 днів після набрання чинності закону президент США повинен представити в Конгрес перелік необхідного військового майна і послуг, а також розрахунки за строками проведення відповідних робіт. З цією метою Державного департаменту виділяється $ 350 млн, які можна використати до кінця 2017 року. З них $ 100 млн буде виділено в 2015 фінансовому році, за $ 125 млн - в 2016 і 2017 роках.

Читайте також: Обама підписав бюджет США на 2015-й з видатковою частиною в $ 1,1 трлн

В бюджет США також закладаються кошти для надання Україні технічної допомоги у сфері зміцнення енергетичної безпеки та розвитку громадянського суспільства. Для зменшення залежності України від експорту енергоносіїв США будуть допомагати українському уряду в розробці середньострокових і довгострокових планів з підвищення енергоефективності та виробництва енергії. З цією метою на 2016-2018 фінансові року передбачені видатки в розмірі $ 50 млн.

На розвиток в Україні громадянського суспільства, незалежних ЗМІ та боротьбу з корупцією США виділять $ 20 млн.

Раніше, коментуючи питання про введення нових санкцій проти Росії, Псакі підкреслила, що закон лише "уповноважує президента вводити санкції по мірі необхідності". Вона також нагадала, що вибір майбутнього Росії залишається за нею самою. У зв'язку з цим представник Держдепу порекомендувала російській стороні вибрати виконання Мінських домовленостей, щоб США змінили нинішній курс санкцій проти РФ.