UA / RU
Підтримати ZN.ua

Об'єднатися з "Батьківщиною" готові лише три з семи партій, що дали обіцянку на виборах-2012

У "Батьківщині" вважають, що об'єднанню у більш широкому форматі завадили особисті амбіції партійних лідерів.

Об'єднатися з партією "Батьківщина" виявилися готовими лише три з семи партій, які дали таку обіцянку напередодні парламентських виборів 2012 року. "Громадянська позиція", "За Україну!" Європейська партія не будуть брати участь в суботньому з'їзді, а Народний рух України обрав для злиття іншу політичну силу. У "Батьківщині" вважають, що об'єднанню в більш широкому форматі завадили особисті амбіції партійних лідерів.

Про те, що партія "Громадянська позиція" (ГП) не буде брати участь в об'єднавчому з'їзді партії "Батьківщина" 12 червня заявив голова ДП Анатолій Гриценко. "Скажу відверто: нас ніхто туди не кликав. Не були навіть запрошені Микола Катеринчук (лідер Європейської партії-ред.) і В'ячеслав Кириленко (лідер партії "За Україну!".- ред.), з якими перед парламентськими виборами було укладено угоду",- заявив Гриценко.

Як відомо, напередодні парламентських виборів 2012 року вісім партій - "Батьківщина", "Фронт змін", "Реформи і порядок" (ПРП), "За Україну!", "Народна самооборона", Народний рух України, ГП, Європейська партія - дали один одному обіцянку після проходження в Раду об'єднатися в одну політичну силу. Союзники зафіксували цей намір, підписавши "Декларацію єдності". У Народному русі України першими відмовилися від домовленостей, пішовши на об'єднання з конкурентом "Батьківщини" на виборах в Раду - Українською народною партією, пише Коммерсант-Украина.

У партії "За Україну!" заявили, що вони брали участь у переговорному процесі, проте прийняли рішення на даному етапі об'єднання участі не приймати",- заявила народний депутат Ксенія Ляпіна ("За Україну!"). Серед причин, які перешкодили партіям об'єднатися в більш широкому форматі, пані Ляпіна назвала небажання учасників переговорів створити єдиний партійний статут і програму об'єднаної партії. "Ми виступаємо за об'єднання, а не за приєднання",- зазначила Ляпіна. Лідер партії "За Україну!" В'ячеслав Кириленко заявив, що його політична сила продовжить подальшу співпрацю з іншими партіями у форматі об'єднаної опозиції. "Ми залишаємося в команді як партія-співзасновник об'єднаної опозиції",- написав у своєму блозі Кириленко.

У свою чергу лідер Європейської партії Микола Катеринчук заявив, що його політична сила не братиме участі в об'єднавчому з'їзді. "Ми не були запрошені і не брали участь у переговорному процесі",- заявив він. За його словами, Європейська партія продовжить працювати у форматі об'єднаної опозиції і позитивно оцінює об'єднавчий процес між "Батьківщиною", "Фронтом змін", ПРП та "Народною самообороною". "У кожного учасника опозиції своя позиція щодо об'єднавчого процесу, але нас про це ніхто не питав",- сказав він. У партії "За Україну!" та Європейської партії підкреслюють, що зараз мова йде не про об'єднання, а про приєднання до "Батьківщини" більш дрібних партій.

"Коли хтось із лідерів партій заявляє, що не чув про об'єднавчий процес, який тривав півроку,- це брехня",- заявив народний депутат Сергій Пашинський ("Батьківщина"). На його думку, небажання партій брати участь у об'єднання на базі "Батьківщини", "це суто їхнє рішення". "Деякі з наших колег з опозиції підтримали ідею об'єднання, для решти ми залишаємося відкритими до співпраці",- сказав Пашинський. "Можливо, увійти в одну партію заважають особисті амбіції лідерів партій-учасниць об'єднаної опозиції",- припустив народний депутат Сергій Сас ("Батьківщина"). !zn

Читайте також:

Партія Гриценка не увійде до складу об'єднаної опозиції

Крім "Фронту змін" до "Батьківщини" увіллється і партія "Реформи і порядок"

"Батьківщина" поскаржилася Тимошенко, що Яценюк хоче "підім'яти" під себе партію