UA / RU
Підтримати ZN.ua

«ОАСК, де лежить позов Януковича, розпочав роботу» - голова Верховного суду

Щоб закрити питання цього корупційного суду та його голови Павла Вовка, на думку голови ВС, потрібна  виключно політична воля.

Окружний адміністративний суд Києва, де на розгляді знаходиться позов експрезидента Віктора Януковича про визнання незаконною постанови ВРУ про його усунення  від влади, відновив роботу і приймає позовні заяви та виносить судові рішення, повідомив в інтерв’ю ZN.UA Всеволод Князєв.

Тим самим він спростував заяву заступника голови ОПУ Андрія Смирнова про те, що діяльність Окружного адміністративного суду Києва надійно заблоковано.

Оскільки рішення про напад Путін прийняв ще восени, тому позов від Януковича в ОАСК про визнання незаконною постанови ВРУ про його усунення  від влади, поданий у грудні 2021 року, - це частина операції з делегітимації української влади. За  інформацією ZN.UA, позов чудним чином потрапив до заступника Вовка Аблова. У разі позитивного рішення  судді українці могли б отримати  відразу двох президентів. З усіма наслідками, які випливають звідси.

«Чи буде він розглядати позов Януковича? Не думаю. Бо в нинішніх умовах навіть найбільш корумповані судді не ризикнуть винести таке рішення, — їх просто піднімуть на вила. Тимчасом, розуміючи важливість відновлення адміністративного судочинства в Києві, я щодня відстежую ситуацію стосовно  цього суду», - відповів голова ВСУ на питання про долю цього позову в сучасних умовах.

При цьому Князєв додав, що справа щодо ліквідації ОАСК, яку майже рік тому ініціював президент Зеленський, дуже непроста і не може мати однозначно правильного рішення.

«Ситуація з ОАСК — це палиця на два кінці. З одного боку, з плівок НАБУ ми знаємо про кричущі корупційні прояви, а також дії суддів, котрі впливають на рішення КСУ, а отже — на держбезпеку. І для того, щоб закрити питання, потрібна була виключно політична воля», - вважає голова Верховного суду.

Але він особисто виступав проти ліквідації ОАСК, а правильним рішенням виходу із ситуації бачить обмеження повноважень цього суду і відсікання корупційних суддів.

«Бо саме блок підсудності вищих органів державної влади перетворює цей суд на монополіста. Причому з будь-якою командою суддів. Це ж не вперше відбувається. Тому розподіл повноважень між різними судами — вихід. І тоді це не завдало б шкоди процесові правосуддя на цій території. Бо десятки тисяч справ простих громадян можуть «зависнути» на невизначений термін у разі його ліквідації», - аргументував Князєв.

Він додав, що у профільному комітеті Верховної Ради зараз є як законопроєкт про ліквідацію ОАСК, так законопроєкт про передачу частини його повноважень Верховному суду. При цьому Верховний сул готовий до імплементації будь-якого з цих законів, чітко позначивши  правильнішу, на думку ВС, позицію.

Судова система України увійшла у війну на піку перезавантаження основних органів судової влади. Сьогодні всі процеси реформування ВККС та ВСП заморожені. Частина повноважень — тих, що не зазначені у Конституції, перейшли до голови Верховного суду.

Як судова система переформатувалась в умовах війни? Які існують механізми виявлення суддів-колаборантів та що з ними роблять далі? Чому досі працює ОАСК, де лежить позов Януковича, і чим це загрожує нашій державності? Чому саме зараз потрібний електронний суд і від кого залежить його впровадження? Чим може обернутися для судової системи критичне недофінансування Кабміном? Про це та багато іншого читайте в інтерв'ю Інни Ведерникової з головою Верховного суду Всеволодом Князєвим: «Мені соромно за рішення членів ВРП, які подали у відставку за два дні до початку війни».