UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нуланд закликала Раду прийняти законопроекти, що руйнують олігархічну систему

Помічник держсекретаря впевнена, що 16 липня буде "ще один історичний день у Верховній Раді".

Помічник державного секретаря США у справах Європи і Євразії Вікторія Нуланд заявила, що Україна на шляху реалізації важливих реформ повинна зламати стару олігархічну систему, щоб відповідати міжнародним демократичним стандартам управління.

"Я повинна вам сказати, що завтра (16 липня - ред.) буде ще один історичний день у Верховній Раді. За останні вісім місяців в Україні було багато історичних днів, оскільки ви працюєте над прийняттям важливого законодавства, яке повинно змінити цю країну в напрямку здійснення справжніх реформ, справжніх європейських і демократичних стандартів, але завтра Верховна Рада розгляне повний пакет з реформування законодавства, що завершить ті дії, про які просить Міжнародний валютний фонд, щоб надати Україні наступний транш кредиту", - зазначила Нуланд під час брифінгу в Києві.

Помічник держсекретаря уточнила, що мова йде не тільки про заходи, які МВФ просить зробити владу України, а й "про здійснення кроків, які зламають стару олігархічну систему, яка існувала тут, і що повинно дозволити Україні розпочати справжній шлях до демократичного відкритого уряду, чистої економіки та ринкових і європейських стандартів".

"Прийнявши це законодавство завтра, Верховна Рада також продовжить захищати репутацію України як серйозної держави, політика якої базується на твердих правила міжнародного співтовариства", - підкреслила Нуланд.

За її словами, влада повинна зберегти міжнародну довіру до України.

З 12 травня по 11 червня у рамках першого перегляду програми EFF у Києві працювала місія МВФ. При цьому спочатку очікувалося, що вона закінчить роботу в кінці травня - початку червня, щоб до кінця червня рішення про виділення другого траншу за програмою EFF могло бути прийнято.

Схвалена в березні цього року чотирирічна програма розширеного фінансування EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (17,516 мільярдів доларів) передбачає, то в 2015 році МВФ виділить Україні після першого траншу в 5 мільярдів доларів ще трьох траншів по SDR1,182 млрд (близько 1,63 мільярда доларів за поточним курсом).

У наступні три роки планується виділення чотирьох траншів щорічно розміром SDR437,975 млн (близько 620-630 мільйонів доларів). Однак умовою для цього буде щоквартальний перегляд, на першому з яких буде аналізуватися виконання критеріїв виконання програми на кінець березня цього року.

Міністр фінансів Наталія Яресько в інтерв'ю DT.UA сказала, що в липні Україна отримає наступний транш кредиту МВФ.

"Щодо наступного траншу в 1,7 млрд доларів переконана, що ми його отримаємо десь у липні. Виконання трьох обов'язкових умов цього зараз вже залежить від коаліції", - заявила вона.

За її словами, ці кошти призначені не для держбюджету, а для резервів НБУ.

Програми EFF спрямовані на підтримку країн, що зіткнулися з серйозними проблемами платіжного балансу, і зазвичай затверджуються на трирічний термін (українська - довше), тоді як кредити Stand-by - на 1-2 роки. Крім того, термін повернення коштів за кредитами EFF починається через 4,5 року і розтягується на п'ять років, у той час як за програмою Stand-by виплати починаються через 3 роки і триває два роки (для кожного траншу окремо).