UA / RU
Підтримати ZN.ua

НСЖУ закликає Раду призупинити розгляд закону "Про медіа"

Журналісти стверджують, що в документі немає інструментів, які могли б допомогти вітчизняним ЗМІ.

Національна спілка журналістів надіслала главі парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, депутату від "Слуги народу" Олександру Ткаченку лист, в якому закликала призупинити розгляд законопроекту "Про медіа".

Як відомо, мова йде про проєкт закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)". За словами представників НСЖУ, цей документ не містить ефективних інструментів, які могли б допомогти українським ЗМІ, особливо друкованим та інтернет-виданням.

У спілці закликають:

- припинити розгляд законопроєктів, спрямованих на посилення регулювання у сфері медіа, і здійснювати їхнє доопрацювання лише "після дієвої підтримки українських ЗМІ;

-з осередити зусилля парламентського комітету на розробці законодавчих рішень для негайної підтримки медіа в час карантину та економічної кризи;

- у співпраці з журналістською спільнотою підготувати законопроєкт, де міститимуться механізми забезпечення економічної стабільності та фінансової незалежності медіа.

Читайте також: Клімкін і Умланд: Пандемія підштовхне медіакомпанії до агресивної боротьби за інформаційне лідерство

Раніше повідомлялося, що Комітет Верховної Ради з питань свободи слова більшістю голосів представників фракції "Слуга народу" підтримав законопроект "Про медіа" (№ 2693) і рекомендував парламенту прийняти його у першому читанні.

Нагадаємо, 17 січня Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував парламенту прийняти за основу законопроект № 2693 "Про медіа".

Новий законодавчий акт повинен стати комплексним документом, який прийде на зміну кільком медійним законам: про телебачення і радіомовлення, про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні, про інформаційні агентства, про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення, про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації.