На прес-конференції, що відбулася після його зустрічі з верховним представником ЄС із зовнішньої політики і безпеки Кетрін Ештон, глава МЗС Тунісу заявив, що після здобуття незалежності Туніс перманентно перебував у стані змін, і події останніх днів, що змусили президента Зіна аль-Абідіна Бен Алі , який правив з 1987 року, залишити країну, "є частиною процесу розвитку Тунісу, який не має ніякого відношення до так званої революції".
Ештон висловила надію, що новий уряд Тунісу буде відповідати сподіванням народу і прислухається до закликів партнерів з міжнародного співтовариства, включаючи і ЄС. На зустрічі вона обговорила з Унайесом конкретні пропозиції та способи надання короткострокової і тривалої підтримки Тунісу з боку ЄС, а також висловила готовність Євросоюзу тісно співпрацювати з цією країною.
Як повідомлялося, у кінці минулого року Туніс сколихнули політичні потрясіння, там спалахнули акції протесту і силові конфлікти, через які президент Зін аль-Абідін бен Алі, що перебуває при владі, змушений був 15 січня покинути країну, а прем'єр-міністр Мохамад Ганнуші - 17 січня формувати уряд національної єдності і 27 січня проводити масштабну реорганізацію кабінету міністрів.
За матеріалами: «Сіньхуа»