UA / RU
Підтримати ZN.ua

Новий Європарламент та Єврокомісія включили Україну до топ-пріоритетів

ЄС твердо підтримує суверенітет, політичну незалежність, територіальну цілісність України

Європарламент та Єврокомісія нинішнього складу поставили Україну до топ-пріоритетів у своїй діяльності. Такі слова прозвучали на спільному брифінгу представника ЄС і прем'єр-міністра України.

Голова комітету Європарламенту з закордонних справ Девід Макаллістер заявляє, що Україна залишиться головним пріоритетом Європарламенту і Єврокомісії нинішнього складу.

"Можете бути впевнені в тому, що Україна залишиться топ-пріоритетом для Європейського парламенту і Європейської комісії на цей термін", - сказав Макалістер під час спільного прес-брифінгу з прем'єр-міністром України Олексієм Гончаруком в Києві в п'ятницю.

Він підкреслив, що Брюссель цінує відданість українського уряду процесу реформ і його бажання боротися з корупцією.

"З жодною іншою країною за межами ЄС у нас немає такої тісної співпраці щодо фінансової та макрофінансової допомоги. Тому що стабільна Україна - в інтересах ЄС також", - зазначив керівник комітету Європарламенту.

Макалістер підкреслив, що ЄС твердо підтримує суверенітет, політичну незалежність, територіальну цілісність України.

Президент України Володимир Зеленський у вівторок, 3 грудня, провів телефонну розмову з новим президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, повідомляє пресслужба гаранта.

Під час розмови сторони обговорили двосторонні відносини Україна-ЄС, санкцій проти Росії, безпекову ситуацію в Донбасі та підготовку до зустрічі нормандської четвірки 9 грудня.

Голова держави привітав Урсулу фон дер Ляєн з початком роботи нового складу ЄК та побажав успіхів у реалізації визначених пріоритетів.

"Сподіваюся, що за вашого лідерства провідна роль Європейського Союзу у підтримці реформ та захисті територіальної цілісності й суверенітету України лише зміцнюватиметься", - зазначив Зеленський.

Він також запевнив президента Єврокомісії у незмінності євроінтеграційного курсу України й поінформував про перебіг реформ в країні і виконання Угоди про асоціацію з ЄС.

Лідери обговорили перспективи укладення угоди про "промисловий безвіз" між Україною та Євросоюзом і візит відповідної оціночної місії до Києва на початку наступного року. Обидві сторони погодилися продовжувати реалізацію домовленостей, досягнутих під час липневого саміту Україна-ЄС.

Своєю чергою Урсула фон дер Ляєн запевнила співрозмовника у незмінності підтримки України Євросоюзом на шляху реформ та у боротьбі за власну соборність. А також у готовності до співпраці щодо надання макрофінансової допомоги.

"Санкції ЄС (проти Росії - ред.) залишатимуться прив'язаними до повного виконання Мінських домовленостей і мають бути продовжені під час наступного засідання Європейської ради", - зауважила вона.

Крім того, президенти обговорили безпекову ситуацію в Донбасі, Володимир Зеленський поінформував очільницю ЄК про перебіг підготовки до зустрічі лідерів у нормандському форматі.

Лідери узгодили графік політичного діалогу та пріоритети двосторонньої співпраці на найближчі місяці. Зеленський також запросив Урсулу фон дер Ляєн відвідати Україну найближчим часом.

Ще одну телефонну розмову нова голова Єврокомісії провела із президентом Росії Володимиром Путіним. У пресслужбі Кремля стисло повідомили, що сторони обговорювали підготовку до нормандського саміту у Парижі та, виконання Мінських домовленостей.