Без перебільшення, проблема оперативної зміни формули розвитку оборонної промисловості є одним з головних фронтів для нового очільника держави. По-перше тому, що від успіхів ОПК залежать темпи нарощування оборонного потенціалу країни і створення реального щита для стримування агресії Кремля. По-друге, від оборонно-промислової конструкції залежить прихід у країну іноземних інвесторів та іноземних технологій - і це не тільки питання сучасної зброї, а й парадигма виживання і розвитку наукоємних галузей, насамперед авіабудування і космосу. По-третє, саме ОПК значною мірою став гробарем подальших президентських амбіцій Петра Порошенка, чиє управління "оборонкою" в ручному режимі перетворилося на закритий шлагбаум для будь-яких інвесторів.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Валентин Бадрак, директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння. На його думку, залишити для себе блюзнірську для ОПК схему Саламатіна-Януковича було для президента Порошенка не тільки непробачним прорахунком, а й точкою відліку накопичення негативу та роздратування у професійному середовищі.
"Нарешті, беручи до уваги надзвичайну настороженість військового та оборонно-промислового середовища до нового очільника держави, для нього оперативно дати зелене світло реальній реформі ОПК могло би стати справжнім кроком до успіху. А ще - ходом конем у налагодженні мостів для нормального співробітництва з парламентом", - зазначає експерт.
Докладніше про необхідність реформування військової промисловості читайте в статті Валентина Бадрака "Реформа "оборонки" як ключовий виклик новому президенту" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".