UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нових заяв від Євгена Щербаня після виходу фільму «Спадкоємець» у НАБУ не надходило – Ситник

З 10 тисяч томів справи про вбивство донецького бізнесмена Щербаня НАБУ, починаючи з 2019 року, отримало п'яту частину.

На початку місяця «Громадське» випустило документальний фільм «Спадкоємець». У фінальному кадрі син убитого в 90-і донецького політика і бізнесмена Євгена Щербаня заявляє про намір віднести заяву в НАБУ.

«Вбивство Євгена Щербаня є одним з епізодів великої кримінальної справи, пов'язаної з діями колишнього прем'єра Павла Лазаренка, - прокоментував в інтерв'ю редакторці відділу політики ZN.UA Інні Ведерниковій ситуацію навколо справи Щербаня директор НАБУ Артем Ситник. - Цю справу розслідувала Генеральна прокуратура. У листопаді 2019 року, після того як ГПУ втратила функцію слідства, підслідність в цій справі визначили за нами. Вона величезна - понад 10 тисяч томів і 15 тисяч речових доказів - це інформація, яку ми отримали з ОГП».

За його словами, фізично передача матеріалів НАБУ розпочалася тільки в червні 2020 року. І на сьогодні передано не більше, ніж 1/5 від усього масиву.

У процесі отримання матеріалів детективи їх вивчають, знайомитися з матеріалами справи приходять син Щербаня - Євген і адвокати одного з підозрюваних.

«Тобто спілкування відбувається постійно. Однак якихось нових заяв чи повідомлень про нові корупційні факти, які може розслідувати НАБУ в рамках своєї підслідності, від потерпілого після виходу згаданого фільму нам не надходило», - підсумував він.

Читайте також: Матеріали щодо вбивств Щербаня і Гетьмана зникли в окупованому Криму

Як просуваються розслідуванням щодо людей експрезидента Порошенка? Чи є у НАБУ претензії до Медведчука? Чи реально зламати багаторівневу систему підкупу народних депутатів? Чи приніс син Євгена Щербаня обіцяні документи в НАБУ? Хто має призначати директора НАБУ - президент чи Кабмін? Чи вціліє антикорупційний блок, чи все ж все ж буде похований під уламками обіцянок чинної влади? Читайте у другій частині інтерв'ю з Артемом Ситником.

Першу частину інтерв'ю можна прочитати тут.