Україна вже розробила кілька планів дій по Донбасу на випадок тупика на переговорах в ТКГ, а їхня реалізація буде залежати від політики новообраного президента США Джо Байдена.
Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів представник української делегації в ТКГ Донбасом Сергій Гармаш, коментуючи заяву голови делегації Леоніда Кравчука про український "план Б", який нібито буде реалізовуватися 2021 року.
Гармаш нагадав, що рік тому відбулося засідання РНБО, на якому були розроблені п'ять планів без чіткої нумерації.
«Вони, скажімо так, горизонтальні. Їх застосування можливе в конкретній ситуації. Складається найбільш сприятлива ситуація для якогось плану, тоді він задіюється. Говорити про те, що план А не спрацював - це президент Зеленський побачив світ в очах Путіна, а тепер він зрозумів, що це був не мир, а відблиск софітів в очах президента сусідньої країни", - пояснив Гармаш.
За його словами, «план Б», напевно, буде залежати від перших кроків адміністрації Байдена і від того, які будуть зміни в Європі, в тому числі з коронавірусів, тому що це буде впливати на економічну ситуацію в світі і в Росії.
При цьому Гармаш вважає, що миротворці і міжнародна тимчасова адміністрація були б найбільш компромісним варіантом врегулювання цього конфлікту, особливо для населення окупованої частини Донбасу. Однак він поки не бачить підстав для реалізації такого сценарію.
Нагадаємо, раніше секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що в Раді національної безпеки і оборони заявили, що вже готують нове рішення щодо того, що робити далі.
Під час консультацій 24 листопада Росія вперше підтримала план бойовиків Донбасом.
25 листопада Росія офіційно запропонувала на розгляд Тристоронньої контактної групи так званий план врегулювання ситуації, який напередодні озвучили представники фейковий «ЛДНР», і сторони переговорів були змушені на засіданні 25 листопада з ним працювати.
Раніше глава української делегації Леонід Кравчук заявив, що підготовлений українською стороною «План спільних кроків» для ТКГ пропонує повністю припинити конфлікт і демілітаризувати окремі райони Донецької і Луганської області на початку 2021 року, аби створити всі необхідні умови для проведення там місцевих виборів 31 березня 2021 року.
За словами президента Зеленського, саме цей план буде ключовою темою переговорів радників.
Після засідання 10 листопада, українська сторона заявила, що сторони взяли план дій України з Донбасу за основу.