UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нові санкції від ООН для КНДР за відправку солдатів воювати проти України є малоймовірними ‒ Reuters

Росія має право вето в Радбезі ООН.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш тисне руку російському диктатору Владіміру Путіну під час економічного форуму в Санкт-Пєтєрбургє / 7 червня 2019 року

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш тисне руку російському диктатору Владіміру Путіну під час економічного форуму в Санкт-Пєтєрбургє / 7 червня 2019 року

США, Південна Корея, Велика Британія та Україна висловили занепокоєння, що КНДР направила своїх солдатів у Росію для участі у бойових діях проти України. У Білому домі підкреслили, що цей крок є порушенням резолюцій Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй.

Північна Корея перебуває під санкціями Ради Безпеки ООН з 2006 року, і протягом багатьох років ці заходи посилювались у спробі зупинити розробку ядерної зброї та балістичних ракет, проте введення нових обмежень є малоймовірним, повідомляє Reuters.

Читайте також: Країни БРІКС не об'єдналися навколо війни Росії проти України – ISW

Санкції проти КНДР

Санкційний комітет ООН, до складу якого входять 15 країн, включаючи Росію, здійснює моніторинг можливих порушень цих санкцій. Члени Ради Безпеки можуть ініціювати дії, проте для ухвалення нових резолюцій потрібні щонайменше дев’ять голосів "за" та відсутність вето з боку постійних членів.

Санкції накладають обмеження на військову співпрацю з КНДР, зокрема забороняючи прийом інструкторів або офіційних осіб для військового навчання, а також забороняють постачання зброї. Протягом 15 років незалежна група експертів, призначена генеральним секретарем ООН, спостерігає за виконанням цих санкцій та щорічно звітує перед Радою Безпеки.

У березні минулого року Росія наклала вето на це оновлення, а Китай утримався. В результаті, з 30 квітня експерти припинили моніторинг виконання санкцій ООН проти КНДР.

У відповідь Сполучені Штати, Південна Корея та Японія створили нову багатонаціональну команду для моніторингу виконання санкцій проти КНДР, що викликало обурення з боку Пхеньяна, який назвав цей крок незаконним.

Читайте також: Очікування та реальність: чим обернеться для Ердогана участь у саміті БРІКС

Перспективи нових санкцій ООН

Можливість запровадження нових санкцій проти Північної Кореї виглядає малоймовірною. Останні нові санкції були введені Радою Безпеки в грудні 2017 року. Два роки потому Китай і Росія спробували ініціювати проєкт резолюції, що пом'якшує санкції, в рамках спроби стимулювати переговори між Вашингтоном і Пхеньяном, але голосування не відбулося через відсутність підтримки.

У листопаді 2021 року Китай і Росія знову повернулися до питання зняття санкцій з ключових промислових підприємств Північної Кореї, аргументуючи це необхідністю підвищення рівня життя цивільних. У відповідь Сполучені Штати запропонували посилити санкції через нові запуски балістичних ракет, але їхню резолюцію своїм вето заблокували Китай та Росія, хоча решта 13 членів Ради проголосували "за".

Читайте також: КНДР ізолювала сім'ї солдатів, яких відправили воювати проти України – Reuters

Нагадаємо, генеральний секретар Організації об’єднаних націй Антоніу Гутерреш прибув на саміт БРІКС у російській Казані, а в самій ООН вже спробували виправдати його візит та його заплановану зустріч із диктатором Владіміром Путіним.