У четвер Парламентська асамблея Ради Європи, вона ж 3, прийняла чергову резолюцію по Україні, в якій окреслила початком "російської агресії в Україні" 2014 рік, а також застосувала до Криму термін "окупований".
При цьому сам документ, прийнятий в ПАРЄ, присвячений питанням зниклих безвісти внаслідок бойового конфлікту в Україні.
"Асамблея висловлює серйозну стурбованість зростаючою кількістю випадків осіб, зниклих без вести, в зонах військових дій в окремих частинах Донецької та Луганської областей України, а також в окупованому Криму". - йдеться в резолюції.
"З 2014 року, з початку російської агресії в Україні, понад 1300 осіб були оголошені зниклими безвісти. Це цифра, яка враховує тільки дані, зібрані українською владою, насправді ж вона значно вище. Серед зниклих без вести є не тільки солдати, а й мирні жителі, включаючи волонтерів, які допомагали жертвам конфлікту", - повідомляється в іншому пункті документа.
За інформацією "Європейської правди", нові жорсткі формулювання були додані в текст резолюції тільки в четвер, за активного лобіювання української делегації.
В цілому, документ містить докладні рекомендації українській владі щодо того, які органи і технічні засоби потрібні для ефективного розшуку зниклих безвісти. Зокрема, резолюція пропонує українській владі прийняти відповідний закон про безвісти зниклих і жертв війни, розробити механізми компенсації морального і матеріального збитку.
У той же час, у 2014 році ПАРЄ вже приймало схожу по жорсткості формулювань резолюцію щодо Росії. Зокрема, в резолюції від 9 квітня 2014 року вже згадувалася "російська агресія" в Криму, а в жовтневій ПАРЄ визнавала участь російських військ у конфлікті в Донбасі.
В січні 2015 року санкції проти РФ були продовжені до квітня. У відповідь Росія залишила ПАРЄ до кінця року. Потім санкції продовжувались в квітні та червні.
У той же час, в ПАРЄ відмовляються анулювати повноваження РФ в ПАРЄ, щоб не втрачати діалог. При цьому з виходом Росії з ПАРЄ Рада Європи фактично втратить останній вплив на російську владу.