UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Нормандські» радники цього тижня зберуться на зустрічі в різних форматах

Для України важливо, щоб партнери з «найкращих міркувань» не затягували на її шиї мінський зашморг.

Політичні радники лідерів країн-учасниць Норманді цього тижня проведуть окремі зустрічі у різних форматах, повідомив речник федерального уряду Німеччини Штеффен Гебештрайт.

«Передбачена розмова між паном Плетнером (Єнс Плетнер – радник канцлера ФРН з питань зовнішньої політики та безпеки – ред.), його французьким колегою і російським візаві цього тижня», - цитує виступ речника на брифінгу 3 січня «Укрінформ».

За його словами, незалежно від цих переговорів, Плетнер і його французький колега зустрінуться також з українським партнером. Коли саме – на разі невідомо.

Гебештрайт нагадав: останніми тижнями новий уряд Німеччини  неодноразово підкреслював зацікавленість Берліна та Парижа у зустрічі в нормандському форматі на всіх рівнях. Про готовність партнерів було поінформовано президентів України та Росії.

У Берліні продовжують дотримуватися думки, що російсько-українська війна може бути зупинена виключно політичним засобами, але не військовими.

Попередню зустріч міністрів закордонних справ нормандської четвірки,заплановану на 11 листопада, зірвала Росія. Після цього міністр закордонних справ Сєргєй Лавров видав порцію обвинувачень на адресу України та своїх німецького та французького колег, а також оприлюднив на сайті міністерства дипломатичне листування.

Читайте також: Путін Макрону: Саміт нормандської четвірки залежить від конкретних кроків України з реалізації Мінська

Нинішня робота нормандського формату подібна до роботи двигуна на холостому ходу: постійні консультації, конференції, дзвінки, листування, однак жодного просування вперед. Усвідомлюють це і в самому Берліні. В інтерв’ю ZN.UA посол України Андрій Мельник наголошував: справжнім лакмусом для майбутнього формату стане те, чи зможе канцлер Олаф Шольц на початку роботи скликати у Берліні саміт на найвищому рівні.

Велика війна у центрі Європи не потрібна ані Німеччині, ані Франції, яка готується до виборів. Тож активізація переговорів може свідчити про намір якнайшвидше «закрити» українське питання, примусивши Україну до виконання «Мінська» через Норманді.

 24 грудня керівник Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що Україна готова виконувати Мінські угоди. Однак виконання політичної частини домовленостей зруйнує Україну. Чому і як цьому зарадити, пояснює Тетяна Силина у статті «Трупна отрута «Мінська»: три способи уникнути страти України, яку задумав Путін».