UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нормандська зустріч: Росія поскаржилася на позицію України щодо «особливого статусу» Донбасу

Водночас представник Кремля заявив, що говорити про прорив на переговорах навряд чи можливо.

У Берліні завершилися десятигодинні переговори радників лідерів "нормандської четвірки".

Як передають російські ЗМІ, заступник керівника адміністрації президента РФ Дмитро Козак назвав розмову складним і грунтовною.

За словами Козака, вдалося наблизитися по питанню комплексу додаткових заходів щодо припинення бойових дій на Донбасі.

Водночас Козак заявив, що говорити про прорив на переговорах навряд чи можливо.

"До проведення саміту "нормандської четвірки" потрібно реалізувати рішення зустрічі в Парижі. Домовитися з питання "особливого статусу" Донбасу в Берліні не вдалося через позицію Києва", - заявив він.

У берлінських переговорах брали участь: з української сторони глава Офісу президента України Андрій Єрмак і віцепрем'єр-міністр з питань реінтеграції Олексій Резніков, з французької - зовнішньополітичний радник президента Франції Еммануель Бонн, з російської - заступник голови адміністрації президента Росії Дмитро Козак і з німецької - помічник із зовнішньополітичних питань канцлера ФРН Ян Хеккер.

Читайте також: Україна та Німеччина обговорюватимуть створення "норманді" по Криму

Нагадаємо, раніше німецьке видання Der Spiegel з посиланням на неофіційний робочий документ російської делегації повідомило, що Росія на переговорах в "нормандському форматі" наполягає на правовому визначенні статусу ОРДЛО, вимагаючи внесення змін до Конституції України.

Нагадаємо, на засіданні 15 червня Тристоронньої контактної групи українська сторона виступила з вимогою повного відновлення дії українських законів і системи оподаткування на окупованих Росією територіях

А на засіданні 25 червня надала календарний план підготовки та проведення місцевих виборів, які можуть пройти в ОРДЛО тільки після деескалації, виведення російських військових формувань і відновлення контролю над кордоном.

Також раніше глава Офісу президента Андрій Єрмак заявляв, що на наступній нормандської зустрічі повинні узгодити терміни встановлення миру в Донбасі.