Міністри закордонних справ України, Франції, Німеччини та Росії не досягли прогресу в узгодженні "дорожньої карти" імплементації Мінських домовленостей через позицію РФ.
"Дискусія була дуже поверхневою і короткою, оскільки російська сторона не погоджується на ключові пріоритети. У нас залишається фундаментальна різниця в баченні цієї "дорожньої карти", – повідомив голова МЗС України Павло Клімкін за результатами зустрічі в Мінську у вівторок, 29 листопада.
За словами міністра, "дорожня карта" була однією з трьох тем, яку обговорювали очільники МЗС під час зустрічі.
Він уточнив, що російська сторона виступила категорично проти розміщення збройної місії ОБСЄ в Донбасі і передачі їй контролю над ділянкою російсько-українсько кордону.
"Коли ми говоримо про "дорожню карту", звичайно, без того, щоб перекрити з боку ОБСЄ надійно кордон, про якесь просування вперед не може бути й мови... Те, чого хоче російська сторона – це, фактично, легітимізувати цей протекторат або колонію в Донбасі", – зазначив міністр.
Голова МЗС РФ Сергій Лавров, у свою чергу, також заявив про "відсутність проривів" у переговорах, додавши, що Росія не згодна з розширенням мандата місії ОБСЄ.
"Такої потреби не існує. Жодних воєнізованих місій ні ОБСЄ, ні якої-небудь іншої структури, про що періодично говорять у Києві, не буде. Ніхто навіть про них не думає", – заявив Лавров.
Нагадаємо, 29 листопада в Мінську відбувся Саміт міністрів закордонних справ "Нормандської четвірки".
На саміті лідерів країн нормандської четвірки 19 жовтня в Берліні була досягнута домовленість, що до кінця листопада глави МЗС затвердять основу проекту "дорожньої карти" з імплементації Мінських угод.
Як писав раніше Сергій Рахманін у статті на сторінках "Дзеркала тижня. Україна", інформація, отримана від джерел, аналіз закордонної преси дозволяють припустити, що ніхто з учасників берлінської зустрічі не залишився задоволений її результатами. Детальніше про зустріч "Нормандської четвірки" в Берліні читайте у статті "Геймер і таймер".