UA / RU
Підтримати ZN.ua

Низка країн відмовились підписати декларацію за підсумками Саміту миру

На разі відомо, що документ підписали 80 країн та чотири організації.

Низка країн відмовились підписувати документ за підсумками Саміту миру у Швейцарії, повідомило «Радіо Свобода».

Так, згідно з опублікованими на Саміті даними, спільну декларацію про мир в Україні підписали 80 країн та чотири організації.

Водночас серед тих, хто комюніке не підписав, увійшли Саудівська Аравія, Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Бразилія, Вірменія та Об'єднані Арабські Емірати.

Водночас серед тих, хто підписав декларацію, є Угорщина, Словаччина та Туреччина.

У Саміті миру загалом взяли участь 101 країна та міжнародна організація з усіх континентів. Дві третини країн-учасниць представлені на найвищому рівні.

Читайте також: Кулеба прокоментував заклики учасників Саміту миру до діалогу з Росією

Вранці міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що учасники Саміту завершили роботу над спільним комюніке за його підсумками та додав, що «текст декларації збалансований і всі принципові позиції, на яких наполягала Україна, враховані».

Остаточний текст керівництво України оприлюднить сьогодні ближче до вечора. Далі вона буде відкрита до приєднання іншими державами і після завершення заходу.

В ніч на 16 червня був опублікований проект комюніке Саміту миру, в якому на першому місці поставлено ядерну безпеку та заклик передати Запорізьку АЕС під контроль України. На другому місці питання глобальної продовольчої безпеки, а на третьому обмін полоненими. В документі Росію звинувачують у масштабних людських стражданнях та закликають поважати територіальну цілісність України. Водночас у декларації зазначається, що досягнення миру вимагає діалогу між усіма сторонами конфлікту. При цьому в тексті не згадано про відведення російських військ з території України.

Зазначимо, що до прикладу, Саудівська Аравія сумнівалась тривалий час щодо участі в Саміті миру, а згодом заявила, що «будь-який серйозний процес потребуватиме представництва Росії».

Бразилія також заявляла, що президенту країни «немає сенсу брати участь у саміті, в якому не беруть участь дві сторони, що перебувають у конфлікті».