UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німецькі ультраправі депутати після критики скасували поїздку на окупований Росією Донбас

Ультраправа партія AfD давно має неприховано проросійську позицію і її члени відвідували анексований Крим у 2018-му.

Троє депутатів німецького Бундестагу від проросійської ультраправої партії "Альтернатива для Німеччини" (AfD) після різкої критики скасували свою поїздку на окупований російськими військами Донбас. Про це повідомляють німецькі ЗМІ, зокрема FOCUS Online та ZDFheute.

Депутати Крістіан Блекс, Анхальт Ганс-Томас Тільшнайдер та Даніель Вальд планували через територію Росії поїхати у самопроголошені квазіреспубліки Донбасу. 

Крістіан Блекс 19 вересня у Facebook писав, що відвідини Донбасу допоможуть сформувати "власну та невикривлену картину ситуації" в регіоні, мовляв, західні та зокрема німецькі ЗМІ упереджено та "дуже однобоко" розповідають про події на Донбасі.

"Висвітлення західних ЗМІ, особливо так званих. Суспільне юридичне мовлення та решта німецьких проурядових ЗМІ дуже однобоко та вісім років, щодо гуманітарної ситуації людей на Донбасі, який вже понад вісім років перебуває у стані війни. страждають від невдач. Саме тому найближчими днями ми спробуємо отримати конкретне зображення гуманітарної ситуації населення на Донбасі безпосередньо на місцях",написав Блекс.

Як пише ZDFheute, Ганс-Томас Тілшнайдер подібне писав Twitter: "Зважаючи на спотворене та упереджене висвітлення конфлікту в Україні, ми хочемо отримати власну картину ситуації та оцінити гуманітарну ситуацію". Проте зараз цей допис видалено.

Керівництво партії AfD стверджує, що не знало про деталі поїздки та проти неї. "Ми не підтримуємо цю поїздку", – цитує FOCUS Online лідера партії та фракції Тіно Чрупалла. 

Читайте також: Проросійські сили організували антиурядовий мітинг у Празі

А окружний голова районної асоціації AfD Ансгар Шледде від регіону Саксонія-Ангальт вважає, що це негативно відіб’ється на рейтингу партії на найближчих виборах. "Це має стримуючий і відразливий ефект для наших потенційних виборців у Нижній Саксонії. Це коштуватиме нам багато голосів, однозначно", – цитує його  ZDFheute.

На плани депутатів також відреагував посол України в Німеччині Андрій Мельник, назвавши це підтримкою війни та російської агресії.

Після критики у німецьких медіа та політичних колах депутати змінили свої плани і передумали їхати на Донбас.

Нагадаємо, фракція AfD у Бундестазі наприкінці серпня подала пропозицію про визнання посла України Андрія Мельника персоною нон грата за "численні образи і зневажливі заяви щодо людей, державних органів і політиків", та виступила за негайне його відкликання з посади. У 2018 році представники цієї партії відвідували анексований Росією Крим.