UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німецький депутат представив перший проект доповіді для ПАРЄ щодо Азову

Хоча у назві немає слів про агресію, але РФ виставлені претензії.

Призначений доповідачем з питання азовської кризи німецький депутат Андреас Нік представив перший проект доповіді щодо наслідків російсько-українського протистояння, який має бути затверджений профільним комітетом ПАРЄ.

Як повідомляє "Європейська правда", хоча у назві документа немає прямих згадок про російську агресію (саме таку назву затвердило напередодні керівництво асамблеї), загалом проект зважений та містить претензії та вимоги до країни-агресора.

Зокрема ПАРЄ пропонують затвердити вимоги до РФ:

– невідкладно звільнити українських моряків

– забезпечити отримання ними необхідної медичної, юридичної, консульської допомоги

– забезпечити вільний прохід Керченською протокою для українських кораблів

– не допустити нових випадків застосування сили, навіть якщо РФ вважатиме, що кораблі порушили територіальні води.

Окремо пропонується, щоби ПАРЄ знову наголосила на підтримці територіальної цілісності України, включаючи Крим, а також підтримала надсилання міжнародної спостережної місії, яка гарантувала би вільний прохід кораблів через Керченську протоку. Цю ініціативу просувають Німеччина та Франція.

Резолюція ПАРЄ у вівторок буде винесена на затвердження Політичного комітету асамблеї. Рішення асамблеї довжиною в дві сторінки має назву "Ескалація напруження навколо Азовського моря та Керченської протоки та загрози європейській безпеці". У четвер, 24 січня, ПАРЄ проведе термінові дебати з резолюцією щодо ситуації в Керченській протоці і Азовському морі.

Читайте також: Бюро ПАРЄ заблокувало роботу України в комітеті, що розглядає зняття санкцій з РФ

Зазначимо, в кінці листопада російські спецназівці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовців.

15-16 січня Лефортовський суд Москви продовжив арешт всім українським військовополоненим морякам. Адвокати українців оскаржать продовження арешту своїм підзахисним в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ).