Федеративна Республіка Німеччина переносить генеральне консульство у Донецьку, яке з 2014 року базувалося у Дніпрі, до Львова. Таким чином, ФРН посилює захист свого персоналу в Україні на тлі ескалації ситуації, повідомляє МЗС ФРН у Twitter.
При цьому посольство в Києві залишається відкритим, проте кількість персоналу в ньому скоротять. Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен заявила, що покидати Київ не планує.
Вслід за Німеччиною про перенесення свого посольства з Києва до Львова заявила і Канада. Як повідомила міністр закордонних справ Мелані Жолі, виходячи з погіршення ситуації з безпекою через нарощування російських військ на кордонах України, Канада переїде до тимчасового офісу у Львові та призупинить роботу у Києві. Послуги для громадян Канади надаватимуться з тимчасового офісу лише за попереднім записом.
Водночас, Жолі наголосила, що “дипломатична присутність та активне залучення Канади в Україні продовжаться”.
Жолі також закликала канадців, які перебувають в Україні, покинути країну і надалі деякий час уникати її відвідин.
Відновити роботу диппредставництв країни обіцяють, як тільки ситуація з безпекою покращиться.
Раніше посольство Канади двічі закликало співгромадян залишити Україну через небезпеку російського вторгнення.
5 лютого Канада відправила в Україну вантаж нелетального озброєння.
27 січня міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що Німеччина прийняла рішення не скорочувати штат свого посольства в Україні, проте наголосила, що сім'ї дипломатів, якщо матимуть таке бажання, можуть покинути країну.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц перед своїм візитом до Москви відвідає 14 лютого Київ, де синхронізує свої позиції щодо ескалації на російсько-українському кордоні із президентом України Володимиром Зеленським.
Учора, 11 лютого, три країни закликали своїх громадян залишити Україну через "максимальний рівень загрози".