UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німеччина та Франція підтримують рішення про збільшення української делегації в ТКГ — Зеленський

"Ми хочемо, щоб все було дуже швидко".

Президент України Володимир Зеленський під час візиту на Луганщину розповів, що рішення про розширення української делегації на переговорах Тристоронньої контактної групи в Мінську підтримали Франція та Німеччина, пише "Громадське".

"Я вважаю, що ми зробили дуже правильний крок. Нас підтримують у цьому і Німеччина, і Франція. Хотілося б, щоб до цього формату доєдналась Російська Федерація", - сказав президент.

Зеленський додав, що основна мета "підвищення" рівня делегації – пришвидшення прийняття рішень на переговорах.

"Ми хочемо, щоб все було дуже швидко, щоб люди, які перебувають на засіданнях ТКГ могли ухвалювати рішення, і вони мали державний статус", - сказав Зеленський.

Читайте також: "Підвищення статусу" української делегацій в ТКГ грає на руку Кремлю – оглядач

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський затвердив склад української делегації для участі у Тристоронній контактнії групі по мирному врегулюванню ситуації в Донбасі.

Очолить делегацію другий президент України Леонід Кучма, а його першим заступником стане Олексій Резніков.

Наголошується, що Кучма і Резніков можуть визначати заступників представників України в робочих підгрупах і залучати до роботи делегації народних депутатів, представників державних органів влади, радників, експертів та технічних працівників.

Попереднє засідання ТКГ відбулося в режимі відеоконференції 22 квітня. Україна наполягала на тому, щоб нові ділянки розведення в зоні ООС "відповідали запитам гуманітарного характеру і створювали острівці безпеки для місцевих мешканців – громадян України". Також українські представники в черговий раз вказали на неприйнятність вимоги внесення до Конституції положень про особливий статус ОРДЛО.

Зустріч ТКГ в Мінську, перенесена через коронавірус, повинна була відбутися 25 березня - на ній планували підписати рішення про створення консультативної ради. В протоколі з рішенням про створення консультативної ради, фотографію якого публікував ZN.UA, говорилося, що в нього планують включити по 10 представників України і ОРДЛО. Створення такої ради фактично зафіксує суб'єктність "Л/ДНР".

Проте, вже 4 травня керівник Офісу президента Андрій Єрмак виключив можливість включення бойовиків до консультативної ради.

Чому указ Володимира Зеленського, який змінив склад "мінської" Тристоронньої контактної групи, викликає в пам'яті рядки з байки Крилова? Навіщо Зе!президент значно підвищив рівень представництва нашої країни в "мінському процесі"? Виграє чи програє від цього рішення Україна? Відповіді на ці питання ви знайдете в статті Тетяни Силіної "Тристоронній "Квартет".