UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німеччина не бачить сенсу у зміні "нормандського формату"

Проблема полягає не у форматі, а у змісті переговорів, заявили в МЗС Німеччини.

Берлін в даний момент не бачить необхідності вносити зміни в "нормандський" формат переговорів по врегулюванню ситуації в Україні, заявив представник МЗС Німеччини Мартін Шефер.

"На думку федерального уряду, до того моменту, поки ми не залишили надії на можливість отримати конкретні кроки по виконанню Мінських угод у нормандському форматі, немає необхідності зараз змінювати формат", – цитує "Укрінформ" його слова на брифінгу в п'ятницю.

За словами Шефера, мова повинна йти про зміст переговорів, а не про їх формат. Він також зазначив, що зараз до переговорів по Україні тісно залучені і голова європейської дипломатії Федеріка Могеріні, і Німеччина з Францією в рамках "нормандського формату", і американська сторона.

Представник МЗС, при цьому, підкреслив, що якщо у когось є пропозиції з приводу форматів, які дають надію на припинення конфлікту, то подібні пропозиції вітаються.

Читайте також: У Німеччині затримали 14 чеченців - ЗМІ

Раніше новопризначений посол Польщі в Україні Ян Пєкло заявив, що Польща повинна увійти в новий формат переговорів по врегулюванню ситуації в Донбасі, оскільки "мінський" формат практично вичерпав себе.

За його словами, "мінський" формат не враховує думку "найближчих великих сусідів України" і не вирішує проблему деокупації Криму.

Нагадаємо, 8 вересня Президент Польщі Анджей Дуда вказав на неспроможність "нормандського формату"переговорів і заявив про бажання Польщі активніше брати участь у врегулюванні ситуації в Донбасі.

Раніше, в середині серпня, Дуда запропонував Петру Порошенку розширити діючий "нормандський формат переговорів з Донбасу (зараз - Україна, Німеччина, Франція і Росія), ввівши в нього найсильніші держави Європи, а також сусідів України, в тому числі і Польщу.

Як писала Тетяна Силіна в статті для DT.UA "Мінська халабуда", в результаті Дуда отримаввідмову від Порошенка, який навіть не потрудився загорнути її в більш дипломатичну обгортку, ніж "ми не потребуємо нового формату"; а потім Варшаву (вже по дипломатичних каналах) відчитали за ініціативність "старші європейські товариші".