Уряд Нідерландів буде змушений прийняти до уваги результати референдуму про ставлення громадян країни до угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом.
Як пише Deutsche Welle, про це заявив очільник Міністерства закордонних справ Нідерландів Берт Кундерс.
При цьому дипломат відкинув закиди противників угоди, що асоціація буде першим кроком до членства України в ЄС.
"Закон про референдум стверджує, що уряд змушений буде переглянути свою позицію у випадку негативного результату. (...) Тоді ми і будемо вирішувати, що робити", - заявив глава МЗС Нідерландів.
У той же час Кундерс виступив на підтримку асоціації. Він вважає, що ця угода сприятиме стабільності в Україні.
Міністр не став уточнювати, чи поставить більшість "проти" на голосуванні під загрозу саму угоду.
Нагадаємо, що більшість громадян Нідерландів на референдумі виступають проти ратифікації угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Про це свідчать дані опитування, проведеного програмою EenVandaag голландського суспільного мовника.
Нідерланди проведуть референдум щодо асоціації України з ЄС6 квітня. На ньому громадяни країни висловлять свою думку щодо того, чи варто уряду ратифікувати українсько-європейська угода.
Референдум став можливий після того, як активісти зібрали необхідну кількість підписів. Зібрати підписи вдалося завдяки інтенсивній онлайн-кампанії сатиричного блогу GeenStijl, групи громадян Burgercomite ЄС ("Комітет громадян ЄС") і евроскептического мозкового центру "Форум для демократії".
Однак, нідерландський референдум проти асоціації України не заблокує тимчасове застосування угоди. - референдум несе консультативний характер: рішення про ратифікацію приймає уряд країни.