UA / RU
Підтримати ZN.ua

Незалежність підтримує абсолютна більшість громадян в усіх регіонах України

В листопаді 2011 року частка громадян, що підтримують державну незалежність України, складає 82,6%. Про це свідчать результати опитування, що провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).

При цьому абсолютна більшість респондентів - 70% - вважають, що Україна і Росія мають бути незалежними державами, «з відкритими кордонами, без віз та митниць». Значно менша частка (13%) опитаних вважають, що між Україною та Росією має існувати візовий режим. Частка прихильників створення єдиної держави складає 16%. Не змогли визначитися зі своїми преференціями стосовно відносин між Україною та Росією лише один відсоток опитаних.

Подібна ситуація спостерігається в усіх регіонах країни.

Частка тих, хто вважає, що Україна і Росія мають бути незалежними, але дружніми державами з відкритими кордонами, без віз та митниць, у Західному регіоні дорівнює 67%, у Центральному - 75%, у Південному - 67%, та 68% у Східному регіоні.

Частка тих, хто вважає, що Україна і Росія мають об’єднатися в єдину державу: у Західному регіоні складає 3%, у Центральному - 13%, у Південному - 23%, та 25% у Східному регіоні.

Прихильники введення візового режиму складають 27% мешканців Західного регіону, 10% Центрального, 9% Південного та 7% мешканців Східного регіону.

Як нагадують соціологи, 20 років тому, 1 грудня 1991 року на загальноукраїнському референдумі 90,3% громадян, що взяли участь у голосуванні, підтримали рішення Верховної Ради щодо проголошення державної незалежності України. Через те, що участь у голосуванні на референдумі взяли 84,2% тих мешканців України, хто мав тоді право голосу, підтримку державній незалежності України під час референдуму фактично надали 76% її дорослого населення.

«Всупереч економічним негараздам та політичним кризам, які спіткали Україну за 20 років, прихильність її громадян до незалежності своєї держави збереглася і посилилась», - констатують соціологи.

Дані соціологічних досліджень ставлення населення України до її державної незалежності, що проводяться протягом вже 20 років КМІС за єдиною методикою, дають загальну картину динаміки підтримки державної незалежності України.

/system/ckeditor_assets404IMAGE

Опитування громадської думки Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів 4-15 листопада 2011 року. Методом інтерв'ю опитано 2037 респондентів, що мешкають в усіх областях України, у Криму та у Києві за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% - для показників близьких до 25%, 2,0% - для показників близьких до 10%, 1,4% - для показників близьких до 5%.