Для повноцінного непродовження дії "великого договору" про дружбу між Україною і РФ потрібна згода Верховної Ради, наголошує міністр закордонних справ Павло Клімкін. Самого лише повідомлення Москви про відповідне рішення української сторони недостатньо, наголошує очільник українського дипвідомства.
На засіданні Євроатлантичного форуму в Києві Клімкін нагадав про те, що договір, підписаний 31 жовтня 1997 року, було ратифіковано саме українським парламентом. Тож для припинення дії документу також потрібне рішення ВР, зазначає "Європейська правда".
"Ми в загальному пакеті (щодо непродовження договору – ред.) подали проект цього документу", - наголосив голова МЗС України, коментуючи найближчу перспективу реєстрації у парламенті законопроекту про непродовження дії договору.
Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Російською Федерацією та Україною містить принципи стратегічного партнерства, визнання непорушності існуючих кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємного зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного. У 2008 році угода була автоматично продовжена на 10 років.
Раніше президент України Петро Порошенко заявив про те, що Україна підійшла досить підготовленою й юридично захищеною до припинення дії Договору про дружбу з РФ. У квітні він закликав Верховну Раду прийняти рішення про одностороннє припинення дії низки положень угоди. У МЗС України вважають, що Договір про дружбу з Росією виконав свою місію, але тепер документ вичерпав себе в усіх можливих сенсах.
Детальніше про припинення дії договорів з Росією читайте в статті Олени Зеркаль і Тараса Качки "Кесонна хвороба договірних відносин України з РФ" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".