Необхідно приділити особливу увагу кіберзахисту Об'єднаної енергосистеми і локальних розподільних енергомереж, а також протидиверсійним заходам на Харківщині й Полтавщині, газові родовища яких сукупно забезпечують більш як 80% видобутку вітчизняного газу. Те саме стосується й об'єктів атомної генерації, і ОЕС.
Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Володимир Горбулін, Михайло Гончар та Сергій Дяченко. На їхню думку, підписаний у Варшаві 31 серпня тристоронній українсько-польсько-американський меморандум про співробітництво у сфері енергетичної безпеки слід закріпити контрактом та експериментальною поставкою СПГ зі США в найближчі місяці й саме під Новий рік.
"З істерики в російських ЗМІ видно, що це правильний напрям, стратегічно визначений, щойно 2017 року перший танкер з американським СПГ прибув до Польщі. Його ще мало на європейському ринку, його ще немає в Україні, але американський СПГ - це вже потужний чинник впливу. За першим танкером з американською нафтою, який прибув улітку цього року до України, має не забаритися й перший метановоз з американським газом. До речі, 2018 року видобуток нафти в США зріс на 16%, а газу - на 12. Глобальні ринки стають дедалі насиченішими й конкурентними, чим ми повинні скористатися, особливо в умовах, коли нам намагаються нав'язати повернення до старих схем типу "РосУкрЕнерго"", - зазначають експерти.
Детальніше про недалеке майбутнє гібридної війни читайте у матеріалі Володимира Горбуліна, Михайла Гончара і Сергія Дяченка "Як не стати командирами хаосу, або Спекотна зима-2020" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".