UA / RU
Підтримати ZN.ua

Необхідно усунути протистояння "Укроборонпрому" і приватних виробників військової техніки — експерт

Необхідна фінальна взаємозвірка потреб ЗСУ та фактичних можливостей оборонних підприємств для забезпечення армії критичними для війни зразками техніки і озброєння.

Важлива проблема оборонної галузі - існування ДК "Укроборонпром" та традиційне протистояння цього державного монстра приватним розробникам. ДК "Укроборонпром" мав бути ліквідований ще у 2014 році. Тоді цього не сталося. Більше того, у 2014 році О. Турчинов і С. Пашинський підпорядкували господарюючу структуру президенту. Результат країна побачила в численних розслідуваннях "Дзеркала тижня", "бігусів" і "марленів" (проект "Марлін").

Про це у своїй статті для DT.UA пише Світлана Зварич, заступник директора ТОВ "Інженерна група "Арей". За її словами, за роки війни з державних оборонних підприємств вкрадені мільярди.

"Приклад - Київський бронетанковий завод: 50 га землі, неоформлених у власність держави, триденний робочий графік роботи під час війни; схеми з поставками комплектуючих. І тепер, при зміні влади, ініціативи С. Пашинського ліквідувати ДК "Укроборонпром" скидаються на спроби сховати кінці, а кошти, вкрадені з оборонних підприємств, використати на їх приватизацію. Цього не можна допустити, а тому потрібна інша процедура. Потрібна фінальна взаємозвірка потреб ЗСУ і фактичних можливостей цих недобитих державних оборонних підприємств для забезпечення армії критичними для війни зразками техніки та озброєння", - зазначає експерт.

Докладніше про необхідність реформування системи оборонних замовлень читайте у статті Світлани Зварич ""Оборонка" чекає наказів" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".