Основна мета стратегії, запропонованої Українським інститутом майбутнього, - реінтегрувати переселенців, витягнути з окупованих територій і Росії людей, які були змушені залишити свої будинки. Влітку минулого року інститут проводив фокус-групи на окупованих територіях. Дослідження показало, що життя наших громадян в окупації жахлива. І, хоча матеріально воно для них стабілізувалося, люди почуваються покинутими, позбавленими перспектив чи майбутнього. На жаль, відсоток позитивного ставлення до України теж низький, і, всупереч усталеній думці, не через російські ЗМІ.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Віктор Андрусів, директор УІМ. На його думку, в останніми роками ми не демонстрували жодної потреби в цих людях, жодних сигналів, що ми воюємо за своїх громадян. "Им же нужны территории, а не мы", - говорить на фокус-групі мешканець окупованого Донецька. Саме це й треба змінити.
"Ми маємо розпочати реалізацію масштабної політики витягування людей з окупованих територій. Це не тільки наш обов'язок перед своїми громадянами, це ще й прагматичний розрахунок, який сприятиме наближенню миру. Зменшення чисельності населення окупованих територій, насамперед робітників, обернеться збільшенням витрат на їх утримання. Фактично, повна економічна нежиттєздатність ОРДЛО завдає відчутних фінансових втрат Кремлю, і якщо грати в довгу - в певний момент ці втрати стануть дуже відчутними", - зазначає експерт.
Детальніше про необхідність нових підходів у протистоянні з Росією читайте в статті Віктора Андрусіва "Конфлікт на Донбасі: нова стратегія" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".