UA / RU
Підтримати ZN.ua

Немає доступу до держтаємниці: у Верховному суді не змогли розглянути скаргу Козака на санкції РНБО

Депутат оскаржив президентський указ, яким запроваджено санкції проти нього і Медведчука.

Касаційний суд в складі Верховного суду у вівторок, 18 травня, приступив до розгляду приступив до розгляду справи за позовом народного депутата Тараса Козака, підозрюваного в державній зраді. Член парламентської фракції «ОПЗЖ» оскаржив у суді указ президент Володимира Зеленського, яким введено в дію санкції РНБО проти нього, Віктора Медведчука, а також дружин обох депутатів.

У ході засідання у вівторок, 18 травня, суд долучив до матеріалів справи надані СБУ документи про наявність правових підстав для введення санкцій.

Документи містять відомості, що становлять державну таємницю. Тому три члени суддівської колегії заявили самовідвід через відсутність у них відповідного допуску.

Справу за позовом Козака відправили на повторний автоматичний розподіл між суддями КАС ВСУ, котрим надано допуск до держтаємниці, повідомили в пресслужбі суду.

Читайте також: «Опозиція не до влади, а до держави»: Данилов назвав «ОПЗЖ» філією партії Путіна

2 лютого президент Володимир Зеленський своїм указом ввів у дію рішення РНБО про накладення п'ятирічних санкцій на телеканали ZiK, NewsOne, «112 Україна» та їх формального власника - члена парламентської фракції «ОПЗЖ» Тараса Козака. Під санкціями також опинилися літаки Козака і Віктора Медведчука, на які вони регулярно літали в Москву в обхід заборони на пряме авіасполучення з РФ.

Санкції передбачають блокування активів, економічної і фінансової діяльності, анулювання ліцензій.

Підставою для санкцій стала причетність компаній Козака до закупівель вугілля в ОРДЛО, що розцінюється як фінансування тероризму.

19 лютого РНБО ввела санкції проти 19 компаній, п'яти росіян і трьох громадян України: Віктора Медведчука і його дружини Оксани Марченко, а також Наталії Лавренюк - фактичної дружини Тараса Козака. Підставою для санкцій проти Марченко і Лавренюк стало те, що їм належить нафтопереробний завод у РФ, що постачає продукцію терористичним угрупованням «ДНР» і «ЛНР».

Віктор Медведчук заявив про політичний характер санкцій і оскаржив рішення РНБО у Верховному суді. Те саме зробив і Тарас Козак.

11 травня Медведчуку і Козаку оголосили підозру за трьома епізодами державної зради і замаху на розграбування національних ресурсів в окупованому Криму. За даними СБУ, Тарас Козак переховується в Росії.. Медведчук заявив, що його соратник лікується в Білорусі.

13 травня Печерський суд відправив Медведчука під цілодобовий домашній арешт до 9 липня. Суд зобов'язав підозрюваного здати закордонні паспорти, носити електронний браслет і не спілкуватися з іншими фігурантами справи.