UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Недоторканий»: Печерський суд закрив справу проти Зеленського

Президент сам зізнався у правопорушенні і наголошував, що готовий понести покарання

Печерський районний суд Києва постановив закрити адміністративне провадження стосовно президента Володимира Зеленського, відкрите за складеним 7 липня головою НАПК Олександром Новіковим протоколом у зв'язку з неподанням повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.

"Провадженняо по справі про адміністративне правопорушення… закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення", - йдеться в тексті постанови по справі №757/28800/20-п, опублікованому в Єдиному реєстрі судових рішень, передає «Інтерфакс-Україна».

У суді зазначають, що президент є суб'єктом, на якого поширюється дія закону "Про запобігання корупції", однак за ст. 105 Конституції України користується правом недоторканності на час виконання повноважень, проти нього не може бути порушена кримінальна справа.

Суд також посилається на прецедентну практику ЄСПЛ, згідно якого особі, приваблюваному до адміністративної відповідальності, пред'являється "кримінальне обвинувачення" в його автономному розумінні ЄСПЛ, яке повинно тлумачитися в світлі трьох критеріїв: з урахуванням кваліфікації розгляду з точки зору внутрішньодержавного законодавства, його сутності й характеру, строгості потенційного покарання.

"Тому, враховуючи положення ст. 105 Конституції України… вказаної вище прецедентної практики ЄСПЛ, суд приходить до висновку, що стосовно президента України на час виконання ним повноважень не може бути складений протокол про адміністративне правопорушення… і він не може бути притягнутий до адміністративної відповідальності", - йдеться в постанові.

Читайте також: Квартира в Британії та продаж підприємств Шефіру: як і скільки заробив президент Зеленський

З урахуванням цих обставин суд приходить до висновку, що складений стосовно президента України протокол не узгоджується з положеннями ст. 105 Конституції України, а тому не може бути визнаний допустимим доказом події адміністративного правопорушення. Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 247 Купап провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Нагадаємо, Зеленський особисто поінформував Національне агентство з питань запобігання корупції про порушення ним законодавства  неподанням повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.

У 2019 році родина глави держави отримала кошти в рахунок погашення вартості облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) на загальну суму 5,1 млн грн та здійснила витрати на придбання ОВДП у сумі 5,2 млн грн. 

Зеленський наголосив, що всі громадяни України рівні перед законом, і що він готовий нести відповідальність за порушення відповідно до чинного законодавства.