UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Не куми": Зеленський заступився за Венедіктову, Єрмака і Шмигаля

Президент, відповідаючи на питання про призначення друзів на керівні посади, заявив про кадровий голод у країні.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що не може знайти безліч людей, які були б одночасно і професійними, і чистими.

"Ви запитуєте мене, чому генеральний прокурор ніколи не працювала у генеральній прокуратурі? Це складне питання. Тому що це нова людина. Це освічена людина. Вона практик. Вона була депутатом за списками СН", - заявив Зеленський на пресконференції за підсумками року свого президентства.

Нагадаємо, в 2016 році Венедіктова провалила конкурс на посаду судді Верховного суду, оскільки не змогла набрати мінімально необхідної кількості балів на екзамені.

Як пише у своїй статті для ZN.UA експерт StateWatch Олександр Лємєнов, призначення Венедіктової обумовлено не компетентністю і професійними якостями, а особистою відданістю, яку вона продемонструвала, очолюючи Державне бюро розслідувань.

"Хто такий пан Єрмак? Щодо досвіду. У нього немає досвіду кінопродюсера. Він завжди був освіченим юристом. Має освіту, яка потрібна керівнику Офісу. Міжнародне право. Єрмак не є моїм кумом", - додав він.

Зміна керівництва Офісу президента також стала для президента Зеленського питанням емоційного комфорту. Відставка Андрія Богдана була позитивно сприйнята різними таборами українського суспільства. Зеленський скинув частину негативного баласту, і Богдан у ворогах, як в репьяхах, залишив Банкову, пише головна редакторка "Дзеркала тижня" Юлія Мостова у статті "Яка різниця?".

Такий самий підхід президент продемонстрував і захищаючи свого першого радника і давнього бізнес-партнера Сергія Шефіра: "Я йому довіряю", - наголосив Зеленський, опустивши питання професійної відповідності Шефіра займаній посади.

Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля голова держави вважає одночасно і професійним, і "чистим". "Мені здається, що Шмигаль і професійний, і чистий. Я його не знав до своєї політичної кар'єри", - додав він.

Зазначимо, Програму діяльності Кабінету міністрів професійного прем'єра відправили на доопрацювання 12 парламентських комітетів, Рада досі не затвердила її, назвавши "рефератом".

А його висловлювання про те, що відбувається в економіці, бентежать значно більше, ніж два роки його роботи в ДТЕК і відчутний зв'язок з олігархом Ігорем Коломойським, пише редакторка відділу економіки ZN.UA Юлія Самаєва.

Голова держави також запропонував роботу в Офісі президента журналісту "Української правди": "Будь ласка, оберіть будь-яку посаду, яку хочете. Ви йдете працювати, я вас запитую, чому ви відмовляєтесь?".

Читайте також: Траса М-05 Київ - Одеса ремонтується в Черкаській області - Голик

Під час президентської кампанії Зеленський неодноразово критикував існуючу в українському політикумі систему "кумівства". Але перші ж призначення новообраного президента довели, що покінчити з нею буде не так просто.

Так, юрист "95 Кварталу" Іван Баканов очолив СБУ, а давній бізнес-партнер Сергій Шефір став першим радником. На нього ж шостий президент України переписав бізнес.

Сам Зеленський не вважає ці призначення кумівством, оскільки"кварталівці" та партнери по бізнесу"не є його родичами".