UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАЗК здивувала швидкість, з якою ОАСК відреагував на позов Шмигаля

Там вважають її "безпрецедентною" для українського правосуддя. 

Глава НАЗК Олександр Новіков здивований, що ОАСК відреагував на позов прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо припису агентства про призначення в "Нафтогаз" Юрія Вітренка так швидко. Про це повідомляє пресслужба Національного агенства з питань запобігання корупції. 

"ОАСК забезпечив розгляд відповідного позову в рекордні строки — менш ніж за два дні. Така швидкість є безпрецедентною для українського правосуддя. Особливо зважаючи на те, що станом кінець 2020 року в судах накопичилося понад 3 тисячі справ щодо корупціонерів, які не були розглянуті", - стверджує Новіков. 

В НАЗК акцентували на тому, що суд задовольнив позов Шмигаля про визнання припису протиправним з його подальшим скасуванням без розгляду справи. 

"Зважаючи на Постанову ВАСУ, забезпечення такого позову не відповідає меті правового застосування забезпечення позову", - йдеться в повідомленні НАПК. 

Читайте також: Банкова може звільнити очільника НАЗК Новікова через припис щодо призначення Вітренка в "Нафтогаз" — глава ЦПК

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль подав позов проти НАЗК в Окружний адмінсуд Києва. Таким чином глава уряду хоче оскаржити припис агентства про незаконність призначення головою НАК "Нафтогаз України" Юрія Вітренка.

14 червня глава НАЗК Олександр Новіков видав припис, у якому йдеться про те, що розпорядження Кабінету міністрів про призначення Юрія Вітренка головою правління НАК "Нафтогаз України" та контракт з ним мають бути скасовані як незаконні.

Наступного дня Клер Споттісвуд, глава Наглядової ради НАК "Нафтогаз України" стала ініціатором відсторонення глави правління Юрія Вітренка.  У розпорядження ZN.UA опинився текст заяви Споттісвуд. 

Що за революцію в енергетиці затіяв Офіс президента? У чому причина демаршу зі звільненням Коболєва та призначенням Вітренка? Чому ОП створює купу проблем для держави, а далі їх лише примножуватиме? Читайте у статті Юлії Самаєвої «Віялові відключення совісті».