UA / RU
Підтримати ZN.ua

Найєм звинуватив Тимошенко у політичному шантажі на переговорах про коаліцію

Безвідповідальну позицію фракції Тимошенко розкритикували навіть в іноземних посольствах, стверджує народний депутат.

Небажання парламентської фракції "Батьківщини" увійти в нову коаліцію – це відвертий шантаж, продиктований амбіціями Юлії Тимошенко по заняттю більш вагомого положення у Раді на нових парламентських виборах, вважає народний депутат, заступник голови фракції БПП у Верховній Раді Мустафа Найєм.

Відповідну думку він висловив на своїй сторінці в Facebook. Зі слів депутата, наявну політичнукризу глава "Батьківщини" використовує в цілях піару своєї політсили, адже отримавши вирішальний голос у переговорах про формування нової коаліції, вона висунула завідомо популістські вимоги.

"Треба бути чесним і називати речі своїми іменами. Це шантаж. І насправді Юлія Тимошенко вже почала парламентську кампанію. Наскільки мені відомо, у багатьох посольствах Батьківщині прямо вказували на абсолютно безвідповідальну політику розгойдування ситуації під вибори і небажання увійти в коаліцію. Відчувши загрозу дискредитації, Батьківщина здійснила маневр і вирішила, що нічого не заважає почати виборчу кампанію з тези "ми хотіли в коаліцію, але на мені дали", - заявив народний депутат.

Найєм також розкритикував позицію інших проєвропейських сил в Парламенті: фракцій "Самопомочі" та "РПЛ", які воліють, як і фракція Тимошенко, уникати будь-якої відповідальності. В результаті, нову коаліцію зараз формують БПП та "Народний фронт", сподіваючись добрати для необхідної більшості достатньо позафракційних депутатів.

Як повідомлялося раніше, 29 березня лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявила, що її фракція в Раді готова приєднатися до нової парламентської коаліції за умови прийняття низки законів.

"Ці законопроекти внесені у Верховну Раду, більшість з них пройшли комітети, і якщо є добра воля змінювати стратегію соціально-економічного розвитку, - нам треба голосувати. А нам кажуть – спочатку увійдіть в коаліцію, а потім подивимося, що будемо робити", - сказала Тимошенко журналістам.

Після ультиматуму лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко фракція "Блок Петра Порошенко" почала поповнюватися позафракційними депутатами. Всього в двох фракціях – БПП і "Народний фронт" – вже 220 осіб. Їм необхідно залучити ще шість депутатів, щоб сформувати коаліцію з двох фракцій. При цьому фракція БПП не знімала вимоги відставки Яценюка.