Лідер "Руху нових сил" Міхеїл Саакашвілі має дати вичерпні відповіді на озвучені генеральним прокурором Юрієм Луценко звинувачення в отриманні грошей від бізнесмена-втікача Сергія Курченка, вважають народні депутати від "Блоку Петра Порошенко" Мустафа Найєм та Світлана Заліщук.
"Відмовчуватися на звинувачення, висунуті сьогодні прокуратурою - не вихід... Мовчання, гасла і ухильні відповіді неприйнятні. У ситуації війни з Росією будь-які питання без відповідей, підозри і факти, які неможливо пояснити - були б убивчими", - написав Найєм на своїй сторінці в Facebook у вівторок, 5 грудня.
Зокрема, політик вказав на необхідність роз'яснень, чи підтримувала політсила Саакашвілі зв'язки із будь-ким у Росії.
"Фінансування Курченкп" - це той випадок, коли не хочеться будувати здогади. Чи був Дангадзе довіреною особою Михайла? Чи були у нього чи його оточення контакти з Сергієм Курченком? Чи отримувала команда Саакашвілі якусь підтримку з Російської Федерації?", - зазначив депутат.
Заліщук, у свою чергу, закликала Саакашвілі назвати джерела фінансування його партії.
"Саакашвілі... повинен детально відповісти про фінансування своєї політичної сили. Цього ми вимагаємо від опонентів, вимагаємо від себе", - зазначила депутат.
При цьому обидва політики не виключили, що докази, представлені генпрокурором, можуть бути сфальсифіковані, а влада має намір скористатися скандалом для дискредитації масових протестів.
"Цілком можливо, що матеріали, оприлюднені Юрієм Луценком сфабриковані", - припустив Найєм.
"Гроші Курченко" означали б не просто зраду, але і повний підрив перспективи антикорупційної боротьби в країні, який вигідний президенту... Ситуація дозволить їм відвернути увагу від ключових корупційних справ в країні: Роттердам+, "смотрящіх" за НАЗК, знищення НАБУ, розслідувань щодо розтрат в Міноборони, повзучого повернення схем та розподілу потоків, розслідування щодо Насірова та рюкзаків міністра", - додала Заліщук.
Обидва політики підкреслили, що дискредитація Саакашвілі не змусить їх відмовитися від вимог створення активізації боротьби з корупцією, створення антикорупційного суду і реформування виборчої системи.
"То, про що говорить Михайло останні два роки, суспільство вимагало двадцять п'ять років до нього, під час його співпраці з Петром Порошенком і вимагатиме далі. Вбити обурення мільйонів людей грабунком, корупцією та круговою порукою однією кримінальною справою неможливо. Ми це вже проходили", - заявив Найєм.
"Якими б не були плівки, головні вимоги людей нікуди не подінуться – припиніть грабувати країну, прикриваючись патриотическоми гаслами", - підтримала його Заліщук.
У вівторок, 5 грудня, до екс-голови Одеської ОДА, лідера партії "Рух нових сил" Міхеїла Саакашвілі затримали на даху будинку на вулиці Костьольній в Києві. Йому вручили підозра про сприяння повалення державної влади.
У вівторок, 5 грудня, до екс-голови Одеської ОДА, лідера партії "Рух нових сил" Міхеїла Саакашвілі затримали на даху будинку на вулиці Костьольній в Києві. Йому вручили підозру про сприяння повалення державної влади.
Прихильники Саакашвілі заблокували автомобіль із ним на вулиці Трьохсвятительській. Пізніше вони зламали двері в мікроавтобусі й звільнили політика. Після цього Генпрокуратура оголосила Саакашвілі в розшук.
Як заявив генпрокурор Юрій Луценко під час прес-конференції, Міхеіл Саакашвілі вступив у змову з Сергієм Курченком і за його гроші організовував ряд акцій в Україні, метою яких було дестабілізувати ситуацію в країні. Зокрема, мова йде про не менш 0,5 мільйона доларів США.
Сергій Курченко, якого також називали "фінансистом сім'ї" Віктора Януковича, втік з країни після Революції Гідності. Однак, його бізнес все ще функціонує на території України. Зокрема, з ним пов'язують медіа-групи UMH і компанію "Перспектива трейдгрупп". Остання займається імпортом російської нафти в Україні. У березні суд у Харкові у вироку вказав його в якості члена злочинного угруповання" екс-президента Віктора Януковича.