UA / RU
Підтримати ZN.ua

Найєм розповів про результати нічних переговорів з МВФ щодо антикорупційного суду

За словами депутата, компроміс був досягнутий, однак сама "формула - не офіційна, теоретично все можуть і переграти".

Народний депутат від фракції БПП Мустафа Найєм на своїй сторінці в Facebook повідомив про результати переговорів з Міжнародним валютним фондом (МВФ) навколо законопроекту про антикорупційний суд у питанні Ради міжнародних експертів.

"Вето Ради міжнародних експертів під час призначення суддів може бути подолано більшістю голосів спільної комісії, куди входять члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів і Ради міжнародних експертів. Але з умовою, що до цієї більшості входить не менше половини членів Ради міжнародних експертів", - написав Найєм.

За його словами, виходить, що Вища кваліфікаційна комісія суддів складається з 16 членів, Рада експертів - з шести, загальна комісія - 22 людини.

"Для подолання вето необхідно 12 голосів. Але з умовою, що як мінімум троє з них - це члени Ради міжнародних експертів. Саму процедуру подолання вето можуть ініціювати троє членів Ради міжнародних експертів", - пояснив депутат.

Він зазначив, що, таким чином, незалежність антикорупційного суду буде визначатися "незалежністю як мінімум чотирьох членів Ради міжнародних експертів", а будь-яка сторона або інституція, яка контролює трьох членів Ради міжнародних експертів, "отримує гарантоване право ініціювати вето".

"У тексті законопроекту орієнтується з кілька десятків депутатів, не більше. Ця інформація з'явилася тільки зараз, остаточного тексту ніхто не бачив. Сама по собі формула - не офіційна, теоретично все можуть і переграти. Від голосування залежить дуже багато, ми йшли до нього майже три роки. І рішення треба приймати зараз, протягом години-півтори", - підсумував Найєм.

Нагадаємо, 4 червня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив про те, що подасть у відставку, якщо до кінця літньої сесії Верховної Ради не буде рішення про створення Вищого антикорупційного суду.

5 червня США рекомендували українській владі врахувати вимогу МВФ про те, що роль Ради міжнародних експертів у доборі суддів антикорупційного суду має бути вирішальною.

Голосування заплановане на четвер, 7 червня. Українська влада довгий час не могла узгодити з МВФ поправку про право вето Ради міжнародних експертів на кандидатури судді Вищого антикорупційного суду.

Детальніше про штучне затягування процесу створення антикорупційного суду читайте в матеріалі Ярослава Юрчишина "100 правок у годину і одна "на потім" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".