Найближчий соратник п'ятого президента України Петра Порошенка, народний депутат Олександр Грановський заявив про вихід з "Блоку Петра Порошенка". Відповідний допис депутат оприлюднив на своїй сторінці в Facebook.
"Два дні тому припинив членство в партії "Блок Петра Порошенка". Це рішення, як і всі інші, абсолютно свідоме. Станом на цю хвилину, я не планую ставати частиною нового парламентського списку партії "Європейська Солідарність" або ж користуватися партійною підтримкою цієї сили в якості самовисуванця", - пише Грановський.
Зазначимо, перед виборами до Верховної Ради Петро Порошенко, який планує залишитися в політиці після програшу на президентських виборах Володимиру Зеленському, має намір провести серйозний ребрендинг своєї політичної сили. Так, "БПП" планують перейменувати на "Європейську Солідарність" ("ЄС"), що має нагадувати виборцям про те, що Порошенко "головний євроінтегратор".
Щоб не виникало питань про "очищення" партії, Петро Порошенко демонстративно відмежовується від свого оточення: його близькі соратники Ігор Кононенко, Сергій Березенко й Олександр Грановський обиратимуться до наступної Ради по мажоритарних округах, щоб після виборів, ймовірно, приєднатися до фракції Порошенка.
Про це побічно свідчать "реверанси" Грановського на адресу політсили та Петра Порошенка.
"Упевнений, нам є чим пишатися. З вдячністю ставлюся до всіх без винятку людей, які оточували мене всі ці роки, і не сумніваюся, що ми залишимося добрими друзями. Партія отримала ім'я Петра Порошенка, який заслужено увійшов в історію України за прийняті ним сміливі та історичні рішення", - додає він.
Зазначимо, у команді Петра Порошенка Олександр Грановський був "смотрящим" за судовою системою.
Нагадаємо, 24 травня в Україні стартувала виборча кампанія. Дострокові парламентські вибори призначені на 21 липня.
У той самий день ЦВК відкрила номер спеціального рахунку для зарахування грошової застави кандидатів у депутати. Партія, яка висунула виборчий список кандидатів у депутати у загальнодержавному окрузі, повинна внести 4 173 000 гривень застави. Депутат, який планує балотуватися в одномандатному окрузі у порядку самовисування, має внести 41 730 гривень застави.
Тим не менш, виборчий процес може зупинити рішення Конституційного суду, якщо КСУ виявить невідповідність указу голови держави Основному закону держави. Докладніше читайте у статті Сергія Рахманіна "Гра у швидкі "шашечки".