Міністр оборони Великої Британії Бен Уоллес поінформував Палату представників британського парламенту про розвиток ситуації, пов'язаної з діями Росії щодо України, повідомляє сайт британського уряду.
"Станом на 09:00 сьогодні довкола кордонів України з Росією та Білоруссю зосереджено понад 110 батальйонних тактичних груп.
Крім того, у складі Чорноморського флоту знаходяться дві десантні групи, дев'ять російських кораблів із крилатими ракетами та ще чотири кораблі з крилатими ракетами у Каспійському морі.
За останні 48 годин, всупереч запевненням Кремля, ми стали свідками збільшення чисельності військ і зміни дислокації сил, що переміщуються з зон очікування в потенційні місця вторгнення.
Усі показники вказують на збільшення чисельності та боєздатності російських військ. І, що не дивно для багатьох із нас, обіцянку вивести російські війська з Білорусі після закінчення їхніх спільних військових навчань 20 лютого не було виконано, і тепер навчання продовжено до подальшого повідомлення.
Це нарощування військ доповнюється поширенням операцій під хибним прапором, пропагандистських сюжетів російських агенцій новин, що розповсюджують фейкові звинувачення проти України.
Насправді останні кілька тижнів ми спостерігали, як російська "схема дій" застосовувалася таким чином, що це дає нам серйозні підстави для занепокоєння з приводу того, що президент Путін, як і раніше, прагне до вторгнення.
Я вважаю, що Путін погрожує трагічним перебігом подій, що ведуть до гуманітарної кризи, нестабільності та масових страждань не лише українців, а й росіян.
Росіяни, як і багото з нас, знають про наслідки військових інтервенцій. Радянський Союз у Афганістані, перша війна у Чечні; це лише два приклади, з якими зіткнулася Росія, коли надто багато молодих людей поверталися додому у цинкових трунах.
Тому уряд закликає президента Путіна — заради свого народу цієї останньої години — виключити вторгнення в Україну та відновити дипломатичний процес.
Ми чітко заявили про свою рішучість підтримувати оборонні принципи НАТО і захищати право суверенних країн робити вибір щодо власних механізмів безпеки.
Ми підтверджуємо невід'ємне право кожної держави-учасниці вільно обирати або змінювати свої механізми безпеки, включаючи договори чи союзи.
У різний час із цим твердженням погоджувалися і радянський і російський уряд поставивши підпис у 1975 році у Гельсінському Заключному акті, у 1995 році в Декларації Будапештського саміту, на Стамбульському саміті 1999 року і зовсім недавно у 2010 році на саміті в Астані.
Ми закликаємо Росію дотримуватись своїх зобов'язань, які вона відкрито взяла на себе і під якими підписувалася протягом багатьох років.
Мій колега, міністр Шойгу, повторив мені особисто, що Росія не збирається вторгатися в Україну, і хоча ми віримо їм на слово, але ми маємо оцінювати ситуацію насамперед виходячи з їхніх дій.
Я також продовжую регулярно спілкуватися з моїм українським колегою міністром Резніковим, оскільки ми продовжуємо підтримувати Збройні сили України.
І, як я оголосив Палаті представників минулого місяця, ми вирішили також надати Україні летальну зброю.
Залякування та агресія не повинні заохочуватися.
Ми не повинні мати ілюзій. Російські війська зараз зосередили біля кордонів України 65% усієї своєї наземної бойової могутності. Нинішні дії російської держави на сьогодні не лише загрожують цілісності суверенної держави, а й підривають основи міжнародного права та демократичних цінностей, у які всі ми в Європі так твердо віримо.
Міністерство оборони продовжить стежити за діями Росії, підтримувати оборонні зусилля України і робити свій внесок у заходи у відповідь НАТО.
Ми, як і раніше, сподіваємося, що президент Путін відмовиться від вторгнення, але ми маємо бути готові до наслідків і рішучих дій, якщо він таки ухвалить рішення атакувати Україну", — заявив Уоллес.
17 лютого Міністерство оборони Великої Британії опублікувало план вторгнення Росії в Україну . Британське силове відомство опублікувало на своїй сторінці в Twitter змодельоване відео, на якому демонструються клини ударних напрямків російських окупаційних сил, що атакують Україну, а під час свого візиту до Києва цього ж дня, міністр закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс заявила, що її країна збільшить обсяг підтримки України до 100 млн. фунтів.
23 січня МЗС Великої Британії опублікувало пресреліз, в якому викладено план Росії щодо встановлення в Україні маріонеткового проросійського уряду на чолі з Євгєнієм Мураєвим. Пізніше цю інформацію підтвердила розвідка США.
15 лютого повідомлялося, що за даними розвідки США, Росія хоче поставити на чолі маріонеткового уряду України колишнього народного депутата Олега Царьова.
Рада безпеки ООН: Британія заявила про готовність Росії до вторгнення
Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив про те, що Росія готується до початку атаки на Україну найближчими днями. Таку заяву він зробив під час засідання Ради безпеки ООН.