Про це в інтерв'ю журналу «Профіль» заявив генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен напередодні свого офіційного візиту до України, запланованого на 24 лютого.
За словами генсека, партнерство сторін буде направлено на вирішення таких міжнародних проблем як піратство, комп'ютерна безпека, поширення зброї масового знищення, а також на допомогу Україні у проведенні реформ.
Представник альянсу впевнений, що Україна вже досить далеко просунулася у своїй здатності працювати спільно з силами НАТО. «Ми підтримуємо регулярний діалог на високому рівні. Наприклад, комісія Україна-НАТО збирається 10 лютого для обговорення енергетичної безпеки», - зазначив Расмуссен.
Комісія включає в себе кілька робочих груп, у рамках яких збираються експерти обох сторін і обговорюють питання економічної та енергетичної безпеки, оборонної реформи, оборонних технологій, науки та екології, планування на випадок надзвичайних ситуацій цивільного характеру.
За словами генсека, успішною є участь обох сторін у місіях з підвищення світової безпеки. «Українські ВМС разом з НАТО патрулюють Середземне море, щоб не допустити тероризму. Українські військовослужбовці разом з союзниками по Альянсу здійснюють місії в Афганістані та Косово. Україна - єдиний партнер НАТО, який бере участь у Силах швидкого реагування, для яких ваші ВПС підготували транспортний літак Іл-76», - розповів Расмуссен.
«НАТО надає Україні значну підтримку у підготовці українських збройних сил до таких місій, допомагаючи у навчанні особового складу, модернізації процедур і стандартів», - додав генеральний секретар.
За матеріалами журналу «Профіль»