Парламентська асамблея НАТО ухвалила резолюцію щодо інформаційної безпеки, яка передбачає розширення допомоги країнам-партнерам, зокрема Україні, повідомила народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" Ірин Фриз.
"Парламентська асамблея НАТО на своєму засіданні у понеділок у Бухаресті прийняла резолюцію щодо інформаційної безпеки, яка передбачає розширення допомоги країнам-партнерам, зокрема, Грузії, Молдові та Україні", - цитує Фриз "Інтерфакс-Україна".
Згідно з резолюцією, країни-члени Альянсу повинні розробити і створити спеціальний підрозділ із взаємодії з приватними медіа-компаніями. Це дозволить проводити постійний моніторинг інформаційного простору з метою виявлення в ньому фейкових новин і ворожої пропаганди, та протидіяти їм.
"Резолюція закликає збільшити фінансування інститутів Альянсу та спільних установ в інформаційній сфері, зокрема, Відділ громадської дипломатії НАТО та відповідних центрів компетенції (COE)", - підкреслила Фриз.
Крім того, відповідний документ передбачає ревізію майданчиків інститутів НАТО збройних сил країн-членів Альянсу в соціальних мережах для підвищення рівня стратегічних комунікацій.
"Забезпечити обмін досвідом щодо захисту виборчих кампаній, політичних партій і виборчих комісій від кібератак. Забезпечити модернізацію журналістських стандартів у відповідь на загрозу з боку фейкових новин і акцентувати увагу на важливості перевірки фактів, незалежної розслідувальної журналістики", - підкреслила народний депутат.
29 вересня в Києві відбувся перший раунд двостороннього діалогу з питань кібербезпеки, за підсумками якого США пообіцяли виділити Україні п'ять млн доларів на цілі кібербезпеки.
Раніше генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг повідомив про те, що Альянс надасть Україні обладнання для розслідування кібератак.
Детальніше про гібридні загрози і боротьбу з ними читайте в матеріалі Віталія Мартинюка "ЄС у протидії гібридним загрозам і Україна: нечіткість у підходах" у тижневику "Дзеркало тижня Україна".