UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАТО планує узгодити нові цілі щодо виробництва озброєнь — Bloomberg

Переглянуті цілі можуть бути представлені вже на саміті у червні.

НАТО планує встановити нові конкретні цілі щодо того, скільки танків, літаків та інших систем озброєнь мають виробляти країни Альянсу, що може вимагати підвищення цільового показника оборонних витрат до 3% ВВП. Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на слова чиновників.

Читайте також: Трамп на зустрічі з Макроном: "Європа має платити свою справедливу частку у НАТО"

Згідно з планом, на уряди країн НАТО чекають нові цілі, в тому числі щодо боєприпасів, уже наступного року.

За словами одного з чиновників, пріоритетами будуть посилення протиповітряної оборони, систем наступальних озброєнь і потенціалу ядерного стримування.

Хоча мета полягає в тому, щоб міністри закордонних справ і оборони НАТО до саміту лідерів у Гаазі в червні узгодили ці плани, такого терміну може бути важко дотриматися. Одне з джерел Bloomberg сказало, що міністри оборони обговорять це питання на зустрічі в лютому.

Європейські країни НАТО взяли на себе зобов'язання збільшити витрати на протидію загрозі з боку російського диктатора Владіміра Путіна, а також на тлі вимог новообраного президента США Дональда Трампа, який підштовхує країни Альянсу брати на себе більшу частку оборонних витрат.

Альянс наразі вимагає витрачати на оборону 2% ВВП. За словами офіційних осіб, нові цілі щодо сил і засобів можуть підвищити цей показник до 3% ВВП.

У НАТО відмовились коментувати це повідомлення, вказавши на коментарі генерального секретаря Марка Рютте, який цього місяця заявив, що 2% “просто недостатньо” для підтримки рівня стримування в довгостроковій перспективі.

Рютте, колишній прем'єр-міністр Нідерландів, який вступив на посаду генсекретаря НАТО в жовтні, неодноразово вказував на необхідність збільшення видатків на оборону, щоб відповідати зростанню російської загрози.

Рютте також неодноразово наголошував на необхідності збільшення інвестицій у європейську військово-промислову базу Альянсу, стверджуючи, що не можна покладатися на залежність від США. Це набуває особливої актуальності з огляду на ізоляціоністський нахил Трампа, який погрожував вийти з НАТО, якщо члени Альянсу не будуть витрачати більше на оборону.

“Існують прогалини, які ми повинні заповнити, щоб мати можливість захищати Європу від Росії без США”, - каже старший науковий співробітник Chatham House Арміда ван Рей.

Читайте також: Глава МЗС Латвії оцінила ймовірність нападу Росії на НАТО

Як повідомлялося, існують значні розбіжності між витратами на оборону серед країн НАТО. Польща, наприклад, пообіцяла 186,6 мільярда злотих (46 мільярдів доларів), або 4,7% ВВП на оборону, в той час як Німеччина, найбільший у ЄС постачальник військової допомоги Україні, витратить 2,1%, або 72 мільярди євро.