UA / RU
Підтримати ZN.ua

Насіров спробував через суд заблокувати конкурси на посади голів податкової та митної служб

Роман Насіров стверджує, що реформа Державної фіскальної служби порушує його права.

Окружний адміністративний суд Києва 12 квітня відхилив клопотання екс-глави Державної фіскальної служби Романа Насірова про призупинення конкурсу на заміщення посад керівників Державної митної та Державної податкової служб. Позивач подав відповідне клопотання в рамках позову до Кабінету міністрів про скасування конкурсів, повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

Підготовче засідання за позовом екс-голови ДФС до Кабміну заплановано на 6 травня. У Мінфіні зазначили, що вважають позовні вимоги Насірова безпідставними.

"Подача позову Романом Насіровим є нічим іншим, як бажанням загальмувати реформування фіскальної служби шляхом блокування або затягування проведення прозорих конкурсів", - йдеться в заяві міністерства, поширеному в понеділок, 15 квітня.

У Мінфіні висловили впевненість, що рішення уряду, які Насіров оскаржує в судовому порядку, жодним чином не порушують права, свободи і законні інтереси позивача.

У міністерстві заявили, що вітають рішення ОАСК, і пообіцяли вжити всіх необхідних заходів для захисту інтересів держави та забезпечення можливості конкурсантів реалізувати законне право бути призначеними на посади голів податкової та митної служб.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів схвалив запуск реформи щодо поділу Державної фіскальної служби, затвердивши положення про податковій та митній службах.

20 березня уряд оголосив конкурси на заміщення посад голів Державної податкової та Державної митної служб. Прийом документів кандидатів тривав до 5 квітня.

Орієнтовно конкурс має завершитися в період з 16 по 23 квітня. Після цього почнеться ліквідація ДФС, в ході якої до нових органів буде переведено близько 70% діючих штатних співробітників ДФС, і відбудеться передача повноважень новим органам.

Через місяць після призначення нові керівники ДПС та ДМС мають представити середньострокові плани дій з розвитку служб. Основою реформи має стати оновлення кадрів служб та оптимізація роботи відомств.

Повноцінно нові органи мають запрацювати з 1 червня.

Детальніше про реформу ДФС читайте у статті Костянтина Швабія й Ірини Петрової "Податково-митні гойдалки: злиття, то розставання!" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".