UA / RU
Підтримати ZN.ua

Наразі ми в процесі оцінки кроків, які зробили для виконання рекомендацій ЄК перед перемовинами про вступ до ЄС – Стефанішина

За словами Ольги Стефанішиної, на шляху до євроінтеграції треба впровадити реформи, які не можна буде переглянути через кілька років. Ці зміни мають працювати постійно.

Українська влада запевняє, що зробила все можливе для виконання семи рекомендацій Єврокомісії, які наша держава має виконати перед початком перемовин щодо вступу до ЄС. Водночас віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в інтерв’ю ZN.UA заявила, що наразі відбувається оцінка цих кроків.

«Наразі ми в процесі оцінки цих кроків. За її результатами будемо розуміти, що треба зробити, аби завершити виконання кожної рекомендації», – зазначила Стефанішина, з якою поспілкувалась Тетяна Силіна.

Віцепрем’єрка розповіла, що нещодавно робила презентацію для членів уряду щодо підготовки до перемовин про вступ України до ЄС, аби міністри усвідомлювали свою відповідальність і працювали над формуванням відповідної команди. І один із її ключових меседжів, за словами Стефанішиної, полягав у тому, що підвалини реформ, які ми закладаємо на нашому шляху до ЄС, — це не зміни, які можна буде переглянути через три-чотири роки, переглянути після виборів та зміни людей на посадах. Ідеться про те, якою буде наша країна завжди.

«Коли ми говоримо про політичні реформи, передбачені сімома рекомендаціями Європейської комісії, то це, власне, про імідж держави, про сприйняття України. Будуть нас сприймати розвиненою демократією з верховенством права чи якось інакше? Усвідомлюємо відповідальність, як і те, що визнання політичних реформ не відбувається у форматі проставляння галочки над кожним пунктом. І я можу підтвердити важливу річ: на 31 грудня 2022 року ми зробили все, залежне від української сторони, з кожної рекомендації, зробили необхідні кроки — чи то ухвалення законодавства, чи здійснення певних призначень, чи оголошення конкурсів і завершення відборів», – додала Стефанішина.

Читайте також: Україна готова виконати рекомендації та внести зміни до закону щодо реформи КСУ – Стефанішина

Нагадаємо, у червні минулого року Єврокомісія рекомендувала надати Україні статус кандидата у члени ЄС. Однак перед початком переговорів про членство в ЄС Україна має виконати сім кроків. Серед іншого, ми маємо посилити контроль за корупцією (завершити відбір та призначення нового директора НАБУ та прокурора САП) і реформувати Конституційний суд, аби суддів до нього обирали через конкурс.