Екс-глава СБУ Валентин Наливайченко заявив, що власникам групи "БРСМ-Нафта" належать офшорні фірми "Меллліан Менеджмент ЛТД" і "Бейрок Файненс Лімітед", зареєстровані в Белізі, що в Центральній Америці. Про це в ефірі він заявив в ефірі програми "Шустер Live", список фірм оприлюднив у Facebook нардеп Антон Геращенко.
"Тільки що в ефірі Шустер Live колишній голова СБУ Валентин Наливайченко оголосив список офшорних фірм, на які, за його відомостями, виводяться засоби від злочинної діяльності колишнього міністра екології та природних ресурсів Едуарда Ставицького і тих, хто став його кришувати після перемоги Майдану. Публікую список цих фірм. Думаю, вони стануть в нагоді слідчим ГСУ МВС, які розслідують справи про порушення законодавства менеджментом і власниками мережі АЗС "БРСМ-Нафта". А також слідчим зарубіжних держав, через які можуть відмиватися гроші, отримані від злочинної діяльності", - повідомив Геращенко.
Скандал у ЗМІ навколо фігури Наливайченко спалахнув після того, як 12 червня глава СБУ в ефірі програми "Шустер live" на каналі "112. Україна" звинуватив одного з колишніх замгенпрокурорів у "кришуванні" махінацій і володіння компанією "БРСМ-Нафта". Після цього ГПУ Наливайченка викликала на допит в той день, коли він повинен був летіти до США для подання доказів російської агресії в Україні. Адміністрація президента заборонила чолі СБУ залишати Україну. Після цього Наливайченко заявив, що хтось намагається приховати ці докази і через повістку до Генпрокуратури "закрити рот" СБУ.
18 червня Порошенко запропонував Раді звільнити Наливайченка, в той же день депутати Верховної Ради проголосували за звільнення Валентина Наливайченка з посади голови СБУ. За це проголосували 248 депутатів, у тому числі Блок Порошенко - 104 голоси "за", Народний фронт - 69, Самопоміч - 23, Відродження - 1, Воля народу - 17, "Батьківщина" - 13, Позафракційні - 21. Депутати від Опозиційного Блоку і від Радикальної партії Ляшка за цю постанову не дали жодного голосу.
У свою чергу, як заявив народний депутат Сергій Лещенко, за його інформацією, Наливайченко через вкидання інформаційної бомби хотів захистити себе від відставки. За словами Лещенка, Наливайченко - ставленик олігарха Дмитра Фірташа. І посаду глави СБУ він використовував для зведення рахунків з конкурентами Фірташа.
Перед голосуванням Наливайченко заявив, що звинувачення на його адресу про нібито причетність до махінацій і схемами компанії "Росукренерго" були спростовані ще в 2009 році.
Валентин Наливайченко очолював СБУ з грудня 2006 року до березня 2010 року і з лютого 2014 року. Народний депутат України VII скликання, пройшов у Раду за списком партії УДАР.