UA / RU
Підтримати ZN.ua

Найважливішим питанням під час створення міжнародного трибуналу є його легітимність — Мережко

До його роботи слід залучати авторитетні міжнародні організації та  представників різних систем права і різних цивілізацій.

На цей момент створити міжнародний трибунал на підставі відповідної резолюції Ради Безпеки ООН, як це, приміром, було під час створення Міжнародного трибуналу для колишньої Югославії, політично неможливо, потрібно шукати інші міжнародно-правові шляхи створення нового трибуналу. Про це пише голова комітету ВР з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко у своєму матеріалі для ZN.UA. 

І тут доречно розглянути кілька можливих юридичних конструкцій для створення трибуналу проти Росії:

1) створення трибуналу на підставі міжнародного договору з максимально можливим колом сторін;

2) створення трибуналу на підставі резолюції Генеральної Асамблеї ООН або рішення Комітету міністрів Ради Європи.

"Можливі й інші юридичні конструкції, - зазначає Мережко. - Головне, щоб трибунал мав в очах світової спільноти необхідну легітимність. Задля цього доцільно створювати його з участю авторитетної міжнародної організації, а також вводити до його складу представників різних систем права і різних цивілізацій. Тобто щоб склад трибуналу був максимально репрезентативним і не сприймався як суто західний". 

Читайте також: Британія відкрита до ідеї створення міжнародного трибуналу для Путіна — МЗС

Детальніше про це - у матеріалі доктора юридичних наук, професора та голови Комітету ВР з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександра Мережка "Міжнародний трибунал для Путіна і його поплічників: як можна їх покарати" для ZN.UA.