UA / RU
Підтримати ZN.ua

Найближчим часом великі ритейлери не зможуть взяти участь у постачанні харчів для ЗСУ через рішення Резнікова – ЦПК

Міністр оборони виступив проти напрацьованих вимог до постачальників харчів для ЗСУ.

Великі ритейлери не зможуть взяти участь у постачанні харчів для Збройних Сил України через рішення міністра оборони Олексія Резнікова заблокувати результати двомісячної роботи міжурядової робочої групи (МРГ), заявили в «Центрі протидії корупції». У ЦПК зазначили, що така ситуація збережеться принаймні найближчим часом.

«Два місяці МРГ на чолі з міністром економіки працювало над розробкою адекватних вимог до постачальників харчів для ЗСУ. Логіка проста: створити прозорі умови та конкуренцію в цьому процесі, які призведуть до того, що ціни на продукти для ЗСУ відповідатимуть «супермаркетним», а не перевищуватимуть їх у кілька разів», – зазначив очільник ЦПК Віталій Шабунін.

Вказано, що на всіх засіданнях робочої групи був присутній заступник міністра оборони Денис Шарапов, який і погоджував відповідні рекомендації. Однак, як додали в ЦПК, під час засідання уряду протестувати проти документа очільник оборонного відомства Олексій Резніков.

«Причина? Міноборони хоче, щоб рітейлер показав їм точні прорахунки за ціною не маючи жодної інформації про місця та обʼєми доставки. А це зі зрозумілих причин неможливо. Ось така от співпраця держави із чесним бізнесом», – зазначили в ЦПК.

Сьогодні Кабінет міністрів ще раз спробує прийняти рекомендації для прозорих закупівель. 

«І ми без надії сподіваємося, що на цей раз бізнесу відкриють дорогу на прозорі торги. Інакше 22 червня Міноборони може стати ой як боляче. Бо саме на цю дату у Prozorro мають зʼявитися усі ціни на незбройні закупівлі для ЗСУ починаючи з 24.02.2022. Усе це відповідно до закону, розробленого антикоркомітетом за участі й Мінекономіки, і ЦПК», – додали в ЦПК.

Читайте також: Міноборони так і не показало антикорупційному комітету ВР ціни в закупівлях продуктів для військових

Нагадаємо, ZN.UA оприлюднило дані щодо закупівель Міноборони продовольства для армії. У розслідуванні йдеться, що Міноборони підписало угоду на 13 млрд грн із фірмою зі статутним капіталом у тисячу гривень. Тобто спеціально була створена фірма-«прокладка».

Водночас у Міноборони стверджують, що оприлюднена ZN.UA інформація про закупівлю за завищеними цінами продуктів для військових нібито має «ознаки навмисних маніпуляцій та вводить в оману». Проте, як зазначає глава «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін, Міноборони у своєму «спростуванні» не змогло пояснити жодної цифри, але не заявило головного – що розслідування – це фейк. Крім того, передбачає Шабунін, оприлюднена корупційна історія не єдина у відомстві Резнікова

Детальніше читайте у статті Юрія Ніколова «Тилові щури Міноборони під час війни «пилять» на продовольстві для ЗСУ більше, ніж за мирного життя».