Нещодавно ставшому до виконання своїх службових обов'язків народному депутату Надії Савченко, як політичному діячеві, довіряють 35% громадян України. Про це свідчать дані соціологічного дослідження Київського міжнародного інституту соціології.
Згідно з підсумками проведеного соцопитування, рівень довіри до Савченко став найвищим у запропонованому респондентам переліку з 25 українських політиків. В той же час, депутату не довіряють 32,7% громадян. Ще 32,3% або не мають думки про неї, або не знають, хто це.
Слідом за Савченко, за рівнем довіри йдуть львівський міський голова Андрій Садовий (довіряють 32,3%, не довіряють – 40,7%), лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко (довіряють – 28%, не довіряють – 57,3%), глава РПЛ Олег Ляшко (27,5% проти 52,4%), екс-міністр оборони Анатолій Гриценко (довіряють 23,6%, не довіряють – 47,3%), губернатор Одеської області Міхеїл Саакашвілі (18,6% проти 60,6%) та український лідер Петро Порошенко (16,1% проти 69,3%).
Соцопитування, присвячене аналізу соціально-політичних настроїв мешканців України та рейтингу підтримки партій і політичних лідерів, проводилось КМІС з 20 травня по 2 червня. Методом особистого інтерв'ю було опитано 2043 респондента віком від 18 років, що проживають у всіх регіонах країни за винятком АР Крим та регіонів Сходу України, зайнятих бойовиками.
Нагадаємо, Савченко, утримувана в російській в'язниці близько двох років, повернулася в Україну 25 травня після обміну на ГРУшників Євгена Єрофєєва та Олександра Александрова. 27 травня вона відвідала будівлю Верховної Ради, побачила свій робочий кабінет та ознайомилася з необхідними для парламентарія робочими моментами.
27 травня вона дала в Києві прес-конференцію, на якій розповіла про свої плани. Зокрема, вона заявила, що готова стати президентом, якщо народ попросить.