UA / RU
Підтримати ZN.ua

Набув чинності закон про Конституційний суд

Новий регламент і структура КСУ повинні бути затверджені протягом трьох місяців.

Закон "Про Конституційний суд України" № 2136-VIII набув чинності у четвер, 3 серпня. Напередодні текст документа був опублікований у парламентській газеті "Голос України".

Згідно з положенням документа, він повинен був набути чинності наступнного дня з моменту публікації в офіційній пресі.

Згідно з документом, до складу КСУ входять 18 суддів (по шість суддів призначають президент України, Верховна Рада та з'їзд суддів України). Закон передбачає у складі КСУ велику палату, два сенати та шість колегій.

Формами звернення до КСУ є конституційне подання, конституційне звернення та конституційна скарга.

Закон також регламентує повноваження Конституційного суду та грошове забезпечення суддів, у тому числі у відставці.

Крім того, для надання експертної допомоги у конституційних процедурах за конституційними скаргами у Конституційному суді тимчасово, на період до 1 січня 2020 року, вводиться Інститут спеціального радника.

Спеціальним радником може бути суддя у відставці міжнародного правового органу конституційної юрисдикції, але не громадянин Росії.

Верховна Рада України на пленарному засіданні 13 липня прийняла у другому читанні та в цілому закон "Про Конституційний суд України". У понеділок, 31 липня, президент Петро Порошенко підписав його.

Детальніше про новий закон читайте в матеріалі Віктора Трепака "Конституційний суд: повернення статус-кво" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".