UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАБУ вручило підозру голові Харківської облради Товмасяну

Лідера «слуг» підозрюють в організації схеми вимагання хабарів у керівників комунальних підприємств області.

Детективи Національного антикорупційного бюро вручили підозру голові Харківської обласної ради, лідеру фракції «Слуга народу» Артуру Товмасяну.

«НАБУ і САП за дорученням виконуючого обов'язки генпрокурора (Романа Говди - ред.) повідомили голові Харківської обласної ради про підозру в отриманні неправомірної вигоди в 1,05 млн грн», - повідомляє пресслужба НАБУ.

За версією слідства, Товмасян у змові зі своїм заступником вимагав та отримав гроші від бажаючого зберегти посаду керівника обласного комунального підприємства, засновником якого є Харківська облрада. Сума передавалася чотирма траншами, зокрема за посередництва спільника-адвоката.

Журналіст Юрій Бутусов уточнив: спільником «слуги народу» Товмасяна виступив голова фракції «Опозиційна платформа-За життя» в облраді Андрій Малиш. Підозру Малишу оголосили 22 липня.

«Під час обшуку Товмасян викинув у вікно обидва своїх телефони, але це не допомогло «слузі народу» приховати свої контакти», - додає Юрій Бутусов.

Дії голови Харківської облради кваліфіковані за ч. 4 статті 368 КК України - одержання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі посадовою особою, за попередньою змовою групою осіб, поєднане з вимаганням.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 12 років, з конфіскацією майна і ураженням у правах.

Читайте також: Король помер. Хай живе..?

Артур Товмасян очолив Харківську облраду в грудні 2020 року. До цього облраду 12 років очолював депутат «Блоку Кернеса» Сергій Чернов. Кандидатура Товмасяна була єдиною, яку винесли у зал, її підтримали 73 депутати, 15 проголосували проти.

Програвши місцеві вибори, особливо – до  обласних рад, партія влади зробила ставку на широкий компроміс. В результаті у «Слуги народу» в 12 областях – свій голова облради і ситуативна більшість, що об'єдналася під розподіл обласного «пирога». Союзи партії влади мають безрозмірний діапазон. Починаючи від ЄС і «Свободи» і закінчуючи ОПЗЖ.

Однак й інші партії з легкістю вступали в неприродні союзи, опускаючи питання ідеології заради миттєвих корисливих інтересів і лояльності центральної влади. Як, навіщо і де особливо яскраво, – читайте в бліц-дослідженні Олександри Дем’яненко «Хто взяв владу в обласних радах?» у ZN.UA.